שנת 2020 כבר נמצאת מעבר לפינה, ואתה תערוכת הסלולר השנתית בברצלונה שאחריה צפוי מיד גל השקות טלפונים חדשים. וואווי (Huawei) מתכוונת להשתתף בגל ההשקות הזה, כבכל שנה קודמת, ולהשיק את סדרת P40 בסביבות מרץ, כך עולה מדיווח באתר The Information.

מקורות המקורבים לחברה אמרו לאתר כי המכשיר הבא של וואווי יושק כרגיל באירופה ואסיה, כמו קודמיו. זאת למרות שהשנה לא תוכל החברה להשיק אותו בארצות הברית בשל החרם האמריקאי שהטיל עליה ממשל טראמפ. בנוסף, לא ברור איך מתכוונת החברה למכור את המכשיר גם במדינות אחרות, בהתחשב בכך שהוא לא יוכל להגיע עם שירותי ואפליקציות גוגל (Google), מה שאומר שרוב האפליקציות למערכת ההפעלה Android (אנדרואיד) לא תוכלנה לעבוד עליו באופן מלא.

לפי הדיווח, וואווי כבר נמצאת בעיצומם של ניסיונות לבנות חלופות לשירותים של גוגל שבהם תלויות אפליקציות רבות בחנות שלה לצורך גישה לרכיבים ומידע, או אפילו רק לצורך פרסום כדי לפרנס את יוצריהן. עם זאת, המקורות ציינו כי החברה הופתעה ממידת התלות של אפליקציות בשירותים השונים של גוגל לפעילות מלאה.

אפשרות אחרת עליה מדובר היא ש-P40 יציע מפרט כמעט זהה ל-P30 שהושק במרץ 2019. כך, הוא יוכל להתבסס על אותה גרסת אנדרואיד עליה התבסס קודמו, ולא יצטרך רישיון משלו, שגוגל מנועה כרגע מלתת לוואווי.

פתרון אפשרי נוסף, אך מסורבל, החל לעבוד השבוע בספרד, כאשר במדריד החל להימכר Mate 30 – המכשיר הראשון של וואווי שהושק עם אנדרואיד 'נקי' משירותי גוגל. שם מקבלים הרוכשים לאחר הרכישה אפשרות להתקנה של שירותי גוגל וחנות האפליקציות בידי המוכרים.