שעון וואווי דור שני

מסמך פטנטים, שנושא את הכותרת 'מכשיר לביש בעל אוזניות בלוטות', שהוגש בידי וואווי (Huawei) לפני מספר ימים ל־WIPO, הארגון העולמי לקניין רוחני, חושף את התוכניות העתידיות של החברה לגבי השעון החכם הבא שהיא מתכוונת להשיק, ואולי אף מעבר לכף.

כפי שניתן להבין כנראה משם המסמך, מדובר בשעון חכם שיגיע עם אוזניות מובנות. האוזניות יימנעו את הצורך בקירוב השעון אל האוזן בזמן שיחה, מה שיקל על ביצוע שיחות טלפון, וגם תוך סינון רעשי רקע ואפילו עמידות למים, וכמובן גם עם שליטה בעוצמת הקול.

אבל היכן יהיה האוזניות כשלא יהיו בשימוש? לפי הרישומים ששולבו במסמך יהיו שתי אפשרויות: בראשונה האחסון יהיה מבוסס על קפיץ שלחיצה עליו תוציא את האזניות החוצה ולחיצה נוספת תכניס. באפשרות השנייה האחסון יהיה בקופסה קטנה בקצה רצועת השעון, כאשר המשתמש נושא אותה, כביכול, מתחת לפרק ידו. פתיחת הקופסה תתבצע, כנראה, על ידי לחיצה על לחצן ייעודי או על ידי שימוש באפקט מגנטי.

ישנם אחרים מציגים תחנת עגינה המחוברת לרצועת השעון. כלומר, ניתן יהיה להטעין את השעון כמעט בכל מקום מבלי צורך לקחת מטען בנוסף.

מתי זה יקרה?

השעון הקודם של וואווי, Huawei Watch 2, נחשב לאחר המוצלחים בשוק השעונים המצומצם משהו. לאחר שהוצג במהלך MWC 2017, הוא עבר שדרוג במהלך 2018 עם תמיכה בסים עצמאי. ב-MWC 2018 סיפר מנכ"ל החברה ריצ'רד יו כי החברה נמצאת בשלב הפיתוח של Huawei Watch 3, אך הוסיף כי החברה לא ממהרת מאז ההכרזה על wearOS 2.0 גוגל (Google) לא עדכנה את מערכת ההפעלה באופן משמעותי.

בכל מקרה, וואווי הציגה את השעון החכם הראשון שלה ב-MWC 2015, וניתן להניח שאחרי שנתיים נוספות היא תציג ב-MWC 2019 את Huawei Watch 3, אולי במקביל או אחרי שדרוג אמיתי של wearOS.