Huawei P8

אחת האמירות שליוו את השקה הנוכחית של המכשיר החדש מבית וואווי (Huawei), ה-Huawei P8, טוענת שהחברה סינית לא מתביישת להסתכל ב-'לבן של העיניים' של החברות שנחשבות למובילות בשוק הסלולאר – אפל (Apple), סמסונג (Samsung), וגם LG. החברות הללו, ולצורך העניין גם HTC, נחשבות כבר מזה מספר שנים למובילות מבחינת עיצוב וביצועים כאחד.

האמירה הזו לא חדשה. גם בשנה שעברה, בהשקה של ה-P7, או נכון יותר ה-Ascend P7, היא הושמעה באותה גרסה פחות או יותר. המטרה שלה שיווקית כמובן: היא רוצה לומר שמבחינת איכות וביצועים, ובטח ובטח מבחינת יכולות ומאפיינים, וואווי יכולה להוות מתחרה ראוי.

מבחינת מכירות גלובליות, וואווי בוודאי לא יכולה להתלונן. היא צוחקת ממקומה השלישי על LG, לדוגמה, ומוכרת הרבה יותר מכשירים ממנה. עם זאת, ההפרש מלנובו (Lenovo) לא ממש משמעותי וזאת עוד לפני שלוקחים בחשבון את המכירות של מוטורולה (Motorola).

בישראל, לעומת זאת, היא לא הייתה ממש משמעותית בשנותיה המעטות בייבוא רשמי של אלפא-טלקום, וזאת למרות הביקורות היחסית אוהדות שקיבל ה-Ascend P7 שאולי לא סגר את כל הפער מהמתחרים הפוטנציאליים שלו, למרות שוואווי לא התביישה להשוות אותו ל-Galaxy S5 ול-iPhone 5 של שנה שעברה, אבל בהחלט עשה צעד יפה מאוד בכיוון.

הפעם, עם ההשקה המקומית של ה-Huawei P8, כבר בלי ה-Ascend, זה כבר נראה שונה. עם תקציב פרסום גדול, ועם כוכבים כמו מוקי וגל גדות, ועם אמירה שטוענת שצריך P8 כדי 'לגרום לדברים להפוך לאפשריים', ההסתערות על השוק היא אגרסיבית כמצופה מהמנכ"ל הנוכחי. האם ה-P8 יכול לעשות לוואווי בארץ מה שעשה ה-G3 לפני שנתיים בשביל LG? האם הוא יביא את החברה ליעד של נתח שוק דו ספרתי? האם לאמירה "אנחנו מביאים בשורה אמיתית לשוק הישראלי. ה- P8 הינו אחד מהסמארטפונים הטובים בעולם, עם עיצוב יוקרתי ודק, מעבד עוצמתי, מצלמה פורצת דרך ושלל פונקציות שחלקן ייחודיות ומובילות בעולם" אכן יש כיסוי?

הרבה שאלות, ובסקירה להלן ננסה לספק תשובות, אם לא לכולן, לפחות לרובן.

האריזה

הקופסה בה מגיע המכשיר היא מהמרשימות והמושקעות ביותר שראינו בתקופה האחרונה ואפילו בכלל, והיא מתעלה בהצלחה על פני הקופסה בה הוגש ה-P7 שהייתה לא רעה בכלל בפני עצמה. מדובר בקופסת פלסטיק קשיחה וצרה בצבע אפור שהמכסה שלה אפילו מעט שקוף. הקופסה דקה יחסית, וההפתעה שפותחים אותה היא שהמכשיר מונח על צידו, בתוך כיסוי מקורי של וואווי שהוא חלק מ-'ערכת הזהב' (Gold Set) שמקבלים בעת רכישה מהיבואן הראשי. יחד עם המכשיר בצד הזה של הקופסה נמצא גם מגן זכוכית של Sling, החלק השני של ערכת הזהב, וגם מדריך הפעלה מהיר.

Huawei P8 hands

את הצד השני של האריזה תופסת קופסת קרטון שחורה עם מכסה פלסטיק קטן מעליה, שנמצא שם רק ליופי. בקופסה הזו מוצאים אוזניות פשוטות למדי, מטען 1 אמפר עם כבל ה-USB שלו, עוד כמה חוברות שונות ואת החלק השלישי של הערכה: כרטיס microSD בנפח של 16 ג'יגה-בייט. על דש מיוחד משל עצמו מוצאים את הפין עמו פותחים את מגירות הסים של המכשיר, וכמו ב-P7, בו הציגה וואווי לראשונה את הקונספט הזה, אחת ממגירות הסים היא גם מגירת הרחבת הזיכרון, בהתאם לבחירת המשתמש.

סיבוב היקפי

על טעם וריח, כך אומרים, אין להתווכח, אבל במקרה של Huawei P8 לא ממש צריך להתווכח. קשה לנו להאמין שיש מישהו שרואה את המכשיר הזה בפעם הראשונה ולא חושב שהוא יפה לעין. הקווים העגולים בפינות ומסביב למסגרת, מקדימה ומאחור, הגב המתכתי שבקצהו העליון פס פלסטיק בצבע לבן בוהק שזהה לצבע המעטפת, מכיל את המצלמה ומבזקיה, וזהה בעוביו לפס הפלסטיק העליון מקדימה בו ממוקמת המצלמה הקדמית, ואפילו הפס הדקיק הלבן מאחור ויחד עם השוליים הצרים מאוד משני צדי המסך, יוצרים ביחד מראה שבהחלט מרהיב עין וגם מצליח להיראות ייחודי משהו בשוק הטלפונים העמוס כל כך.

הוא אפילו יפה יותר, וזאת כבר כן שאלה של טעם אנחנו חושבים, מה-P7 שהיה אחד הטלפונים היפים בשנה שעבר ובלט בעיקר בזכות הגב מצופה זכוכית ההגנה שלו, שכעת כאמור הוחלף בגב מתכתי. וואווי גם שינתה את העיצוב הפעם, לעומת ה-P6 וה-P7, כשוויתרה על החלק התחתון המעוגל לטובת מראה מיושר שקצת מזכיר יותר את המכשירים של המתחרים, וגם מכיל צמד גרילים שאחד מהם מסתיר רמקול מונו ואחד מהם מיקרופון, וזאת לעומת הרמקול בגב במכשיר הקודם. מפתיע שוואווי לא נצמדה למכשירי פרמיום אחרים ולא שילבה רמקולי סטריאו, ולא משנה עד כמה העוצמה של הרמקול הבודד טובה.

ה-Huawei P8 גם מעט רחב יותר ומעט גבוה יותר מה-P7, אבל לא במידה שגורמת להרגיש את הגדלת המסך מ-5 ל-5.2 אינץ'. גם מורגש שהוא מעט רזה יותר – ובמספרים 6.4 מ"מ לעומת 6.5 מ"מ, וכן ממש מבחינים בכך. עם זאת, לא ממש רואים שיש הפרש גדול מדי בשוליים שהושארו בין שני המכשירים. המשקל גדל מ-124 ל-144 גרם, ולהפתעתנו, זה מורגש למדי. הפכנו למפונקים עם הזמן?

עוד דבר שהשתנה, ואותו כמובן אי אפשר לראות בעין, הוא צפיפות הפיקסלים לאינץ' שירדה מ-441 ל-424 בגלל שהרזולוציה נותרה FHD במקביל להגדלת המסך. עוד שינוי קל ששייך לתחום העיצוב הטהור הוא הסרת שם החברה מקדימה, כך שכעת נותר הסמליל עם השם מאחור בלבד.

הבדל נוסף הוא המצלמה שהוזזה מעט פנימה, בעוד שב-P7 היא הייתה ממש בקצה. בנוסף, המבזק הכפול נמצא עכשיו צמוד אליה ולא מתחתיה, וכן היא מוכנסת לחלוטין לתוף הגוף, מתחת להגנת זכוכית, ולא מרגישים בה בכלל וזאת לעומת הבליטה ב-P7. כמו כן, כפי שהוזכר לעיל, רמקול המונו בגב המכשיר עבר למטה, יתרון משמעותי מבחינת עוצמת השמע, איכותו ואי הפרעה.

שינוי אחרון הוא בכפתורים הפיזיים שהם כעת יותר בולטים ויותר נוחים לשימוש. כפתור ההפעלה/כיבוי אף מעט ארוך יותר לעומת הכפתור העגול והקטן ב-P7. עוד שיפורון.

המצב הטכני

כמו שה-P7 הציג קפיצת דרך לעומת ה-P6 מבחינת המערכת על שבב, שכרגיל במקרה של וואווי מיוצרת על ידי חברת הבת HiSilicon, כך זה גם במקרה של ה-Huawei P8 לעומת קודמו. כעת מדובר במערכת מתומנת ליבות, כמצופה מכל מכשיר בקצה העליון או השוק הבינוני הגבוה – להיכן המכשיר הזה שייך בדיוק נחליט בסוף – כשהפעם זו ה-Kirin 935 שמורכבת משני אשכולות של ארבעה מעבדים מבוססי Cortex-A53 ב-64 ביט כל אחת: 4 עובדים במהירות של 2 ג'יגה-הרץ ו-4 עובדים במהירות של 1.5 ג'יגה-הרץ.  השבב הגרפי הוא ה-Mali-T628 שאמור, על פניו, להציע ביצועים משופרים לעומת ה-Mali-450MP4 הבינוני מאוד ששובץ במכשיר הקודם.

קרא עוד:  הממשל האמריקאי: וואווי שתלה דלתות אחוריות למעקב ברשתות בכל העולם

מדובר במערכת שעובדת בשיטת big.LITTLE המקורית, כמו זו בה משתמשת סמסונג (Samsung) בשבבי ה-Exynos שלה, ובשונה מאוד משבב ה-MT 6752 של מדיה-טק (MediaTek), אחת המערכות על שבב הפופולאריות ביותר לאחרונה, בה שמונה הליבות נכנסות לעבודה לפי הצורך ולא באשכולות. עם זאת, ה-Stepping של ה-Kirin 935 הרבה יותר טוב מזה של ה-MT 6752 שלמעשה עובד ב-880 הרץ או במהירות 1.6 ג'יגה-הרץ ומעלה עבור כל הליבות – הוא מדורג, כך שהליבות יכולות לצרוך הרבה פחות כוח גם כשהן עובדות, אם העומס לא רב.

השיפור כמובן אינו מסתכם רק במערכת על שבב, אלא גם בא לידי ביטוי בכל מה שקשור לזיכרון. ה-
P8 מגיע עם 3 ג'יגה-בייט זיכרון עבודה לעומת 2 ג'יגה-בייט בקודמו, אפשרות לרכוש מכשיר עם 64 ג'יגה-בייט זיכרון אחסון, ולא רק עם 16 ג'יגה-בייט, וכן יש גידול בנפח המרבי של כרטיס ה-microSD שניתן להכניס למכשיר מ-64 ל-128 ג'יגה-בייט.

מעבר לכך השינויים מעטים מאוד. נפח העבודה של הסוללה גדל אמנם מ-2,500 ל-2,600 מילי-אמפר/שעה, ולכאורה לאור הגדלת המסך זה בכלל לא משמעותי. בכל מה שקשור בקישוריות השינוי היחיד הוא תמיכה בבלוטות' 4.1 במקום ב-4.0. המכשיר החדש לא תומך עדיין ב-802.11ac מבחינת חיבור WiFi, ואין לנו שום הסבר הגיוני למה לא. תוספת קלה אחרת הוא תמיכה ב-DLNA.

שימושיות ומסך

וואווי אמנם השאירה את המסך ברזולוציית 1920×1080 פיקסלים, או FHD, אבל אי אפשר לגרוע לה נקודות בגלל שהחליטה לעשות זאת בעוד שמכשירים רבים אחרים כבר מציעים מסכי 2K. כמו ב-OnePlus Two שעומד לצאת בקרוב, גם בחברה הזו הבינו שאין טעם כרגע לדחוף בלי סיבה את רזולוציית המסך קדימה, ועדיף זמן עבודה ממושך יותר, או לתת את אותו זמן עבודה עם סוללה קטנה יותר באופן יחסי. התמונה עצמה מרהיבת עין, איכותית ביותר, הצבעים חמים ועשירים, וניתן לראות את מה שקורה על המסך גם כשיש שמש ישירה מאחור. גם זוויות הצפייה נהדרות, ופיזור הבהירות על פני המסך אחיד.

ההרגשה כשמחזיקים את המכשיר ביד טובה. הגב המתכתי מעט מחוספס והוא יושב היטב גם ביד מעט מזיעה, ולא מחליק. בנוסף, מבחינת פיזור משקל המכשיר מאוזן, ובזכות השוליים המאוד צרים שלו, הוא יושב היטב גם ביד שאינה גדולה במיוחד.

מבחינת עבודה לא הרגשנו בשהיות כלשהן, והמעבר בין המסכים מתבצע באופן חלק לחלוטין, גם בעת העמסת הורדות וגם בזמן גלישה באינטרנט, וגם כשלא מעט אפליקציות עבדו ברקע.

דבר שפחות אהבנו הוא ההתחממות של המכשיר, אפילו כשהוא סתם היה על השולחן בזמן הבדיקות שלנו, ואפילו לא במשחקי מורכבים מדי. לא התחממות שתגרום למשתמש לזרוק את המכשיר מהיד, ובכל זאת, היא שם. אולי הגב המתכתי אשם בכך? לא יודעים, אבל אי אפשר היה להתעלם מההרגשה. כך או כך, שימוש בכיסוי אמור לפתור את הבעיה הזו, וכמובן לייתר את ההשקעה בגב המתכתי שנעלם מהעין. דילמה?

מערכת הפעלה וממשק

ה-P8 מגיע כמובן כבר עם לוליפופ, או יותר נכון גרסה 5.0.2 של אנדרואיד, כשמעליה הממשק ה-EMUI הקנייני של החברה בגרסה 3.1 שעברה מקצה שיפורים קל לעומת גרסה 3.0 של ה-P7: היא נראית מעט יותר אלגנטית, כולל אפילו בחירת גופן מוצלחת יותר. העברית המוטמעת במכשיר היא מהטובות יותר שיש במכשירים כיום בכל מה שקשור לבסיס, אבל יש באפליקציות מסוימות בעיות יישור לימין, אבל זה לא משהו שלא ראינו במכשירים בכלל עד היום.

השינויים באים לידי ביטוי כמובן גם בסרגלים והתפריטים השונים של המכשיר. כך לדוגמה, סרגל הכלים, פס ההתראות בשבילכם, מחולק לשני חלקים נפרדים: הודעות והתראות, כולל הודעות שקשורות לאפליקציית הצריכה המובנית של וקיצורי דרך שהוא העמוד שמכיל את כל כפתורי ההפעלה כמו הפעלת/ביטול WiFi, מעבר למסכי ההגדרות, וכמובן זחלן השליטה בבהירות המסך. מדובר ברעיון טוב, וניתן לקבוע בקלות את תשע הצלמיות שיופיעו ראשונות: גוררים את מסך קיצורי הדרך כל הדרך למטה עד שמגלים את הכפתור ערוך, ואז פשוט גוררים את התיבות למקומות הרצויים.

יש בממשק הרבה דברים קטנים שאפשר לומר עליהם שהם אפילו נחמדים: אפשרות לקבוע כיצד יסודר סרגל התפריט הוירטואלי, או פס הניווט, והאם יכיל שלושה או ארבעה כפתורים – הכפתור הרביעי מיועד לפתיחת סרגל הכלים מבלי שיהיה צורך לבצע משיכה ממעלה, והכפתורים משנים את הכיוון שלהם בהתאם לצורך, כולל בעת סיבוב המסך

כמו בכל מכשיר מודרני, פחות או יותר, גם ה-Huawei P8 תומך במחוות. כך, לדוגמה, נקישה כפולה עם פרק האצבע, בדיוק, אם רוצים לצלם את תמונת המסך הנוכחית – אבל יש כפתור בתפריט קיצורי הדרך שמאפשר לבצע בדיוק את אותה פעולה. לחלופין, לחיצה חזקה עם פרק האצבע מאפשרת לשרטט על המסך שטח סגור, בכל צורה שרוצים, ואז התמונה שלוכדים/מצלמים היא רק זו שנמצאת בתוך השטח. לוקח זמן להתרגל, ואפילו קצת כואב להתרגל, והשאלה היא מי ממש צריך את זה בקרב הצרכנים מהשורה.

מחווה אחרת שניתן לבצע זה הקטנת מסך וירטואלית כדי שניתן יהיה להשתמש במכשיר ביד אחת, למי שמתקשה לעשות זאת עם כל השטח של מסך ה-5.2 אינץ'. ביצוע של גרירה ימינה על סרגל הניווט מקטינה את המסך, גרירה שמאל על הסרגל הזה מחזירה את התצוגה לגודלה המלא. לחיצה על כפתור הריבוע בסרגל הניווט פותחת את מסך היישומים הפתוחים שמוצגים כתמונת מסך מלאה אך מוקטנת, כך שקל לזהותם. גרירה החוצה סוגרת את היישום, גרירה מלמטה, מעל סרגל הניווט, סוגרת את כל היישומים הפתוחים בבת אחת.

לחיצה ארוכה במקום ריק במסך בית מאפשרת לטפל בדפי הבית, כולל בחירת אנימציות מעבר ושילוב ווידג'טים. תנועה של סגירת שלוש אצבעות על המסך עוברת למסך שמאפשר להוסיף ולהוריד דפי בית. גרירה מטה ממש מתחת לסרגל הכלים פותחת את סרגל החיפוש שמאפשר לחפש כל דבר במכשיר כולל אפליקציות.

אפשר כמו ב-P7 לבחור ערכות נושא כלליות למכשיר, אבל הנושא הזה ב-P8, לפחות כשאנחנו בדקנו, עוד לא היה מספיק מפותח, בוודאי לא כמו במקרה של ה-P7 שהציע מאות של הצעות שונות שחלקן הגדול היו שמורות בשרתים של וואווי עצמה. ב-P8 ההיצע בהשוואה אפילו דל.

קרא עוד:  7.5 גיגה-ביט/לשנייה: קוואלקום הכריזה על מודם דור 5 - Snapdragon X60

על מצלמות וחיות אחרות

גם ב-Huawei P8, היברה מדגישה את יכולות הצילום, ולא רק את איכות החיישן, אלא גם בתכונות שהיא מוסיפה. המצלמה בגבו מבוססת על חיישן ברזולוציה של 13 מגה-פיקסל מבית סוני (Sony) המשלב מייצב תמונה אופטי (OIS) ועדשה בעלת מפתח צמצם של f/2.0. לדבריה, מדובר בחיישן ה-RGBW הראשון אשר מספק 32% יותר בהירות בהשוואה למתחרים עם מעבד תמונה עצמאי באיכות של DSLR. מקדימה ממוקם חיישן 8 מגה-פיקסל, גם הוא על פי ההערכות תוצרת סוני. לכאורה, מערך הצילום בהשוואה ל-P7 לא השתנה בהרבה, אבל כמו שהזכרנו לעיל יש שני מבזקים והם נמצאים לצד העדשה ולא מתחתיה כך שפיזור האור שלהם שונה. זה מוביל לשיפור ניכר בתוצאה הסופית.

בתמונות שצילמנו ניתן לראות כי הצבעים מצוינים ומשקפים את המציאות ואינם רווים בצבע. החדות מצוינת גם אם מסתכלים על פריטים במרחק, וצילום בלילה אכן נראה פחות מגורען. אבל, בצילום בחדר בו האור לא מיטבי, לעתים נתקלנו בתמונות מטושטשות במעט, כך שנדרשנו לצלם את התמונה שוב או עם מבזק, דבר שאנחנו פחות מעדיפים לעשות. יש אמנם מצב צילום לילה המפעיל חשיפה ארוכה, אולם לשם כך נדרש להיעזר מראש בחצובה שכן כל תזוזה גם הקטנה ביותר תגרום לטשטוש התמונה.

ממשק המצלמה מבוסס על מה שמציעה אנדרואיד עם שינוי קל והוא שגלילת האצבע ימינה או שמאלה מאפשרת לעבור בין מספר אפשרויות צילום, שאחד מהם הוא ציור באוויר שמאפשר להשתמש במבזק כמעין נר וירטואלי. איך נגדיר את המצב הזה בעדינות? וואווי ידועה כאחת שמוסיפה למכשירים שלה תכונות שלא ממש חיוניות, ולעיתים גם לא כל כך שמישות. לצד כפתור הצילום יש גם אפשרות לבחור ערכת גוונים לצילום כולל וינטאג', מונו, הדגשת כחול ועוד.

מיכולת צילום הוידאו פחות התרשמנו. המגבלה על רזולוציית 1080p נשארה כמו בדור הקודם והחדות לא מספקת כפי שציפינו לראות מאיכות התמונות. יש גם כמעין 'גלים' בתמונה כאשר מצלמים בתנועה, אך כן נציין לטובה כי ההתמקדות מתבצעת במהירות יחסית במיוחד בצילומי תקריב.

ביצועים, כי כאן בעיקר מסתכלים על המתחרים

נתחיל קודם כל עם הדבר שהכי מצא חן בעינינו בבדיקות הביצועים, וזה זמן העבודה של המכשיר. כמו שסיפרנו בחלק מוקדם יותר של הסקירה, הסוללה הוגדלה במקצת ל-2,600 מילי-אמפר/שעה. לכאורה חשבנו שלא תהיה לכך השפעה משמעותית על זמן העבודה של המכשיר, אבל בדיעבד, בתצורת הבדיקה שלנו עבור PC Mark for Abdroid הוא הגיע ליותר מ-8 וחצי שעות עבודה, שעה יותר מה-Galaxy S6, שעה וחצי יותר מה-LG G4, וכ-40 דקות פחות מה-M1 Note של מייזו (Meizu), המכשיר המרשים ביותר מהבחינה הזו שיצא לנו לבדוק עד היום. מכיוון שכך, אם זמן עבודה הוא אחד האלמנטים החשובים ביותר עבורכם במכשיר חדש ומודרני, יש לוואווי טיעון מוצלח מאוד עם ה-P8.

אבל כשעוברים למבחני הביצועים, מגלים שהמרחק בין ה-P8 לאלו שהוא רוצה להתחרות בהם באמת הוא גדול למדי. למעשה הביצועים שלו קרובים הרבה יותר לטלפונים שמבוססים על ערכת השבבים MT6752 שהזכרנו לעיל, שמשובצת במכשירי שוק ביניים עד נמוך כמו ה-M1 Note וה-ThL 2015, ולא ל-Snapdragon 8xx או ל-Exynos המודרניים. כמו שאפשר לראות בגרף לעיל, התוצאה במבחן Antutu של ה-P8 הייתה כמעט זהה לזו של ה-M1 Note, ורחוקה בעשרות אחוזים מזו של מכשירי הקו הראשון האמיתיים.

גם במבחן Basemark OS II התמונה הכללית הייתה זהה. ה-P8 אמנם חצה את קו האלף כשהגיע לציון כולל של 1,098 נקודות, אבל הציון של ה-LG G4 במבחן הזה היה 1,525 נקודות, ה-iPhone 6 הגיע ל-1,344 הנקודות, ואפילו ה-Galaxy S5 הגיע ליותר: 1,124 נקודות. אני חושב שיש לנו כבר עוד תשובה אחת די ברורה.

המבחנים הגרפיים הצביעו כנראה על הגורם המרכזי לביצועים הכלליים היחסית נמוכים, וזה שוב הבחירה של וואווי בשבב גרפי בינוני יחסית לדור הנוכחי. במבחן ה-Unlimited של 3D Mark for Android הוא הגיע ל-8,168 נקודות, פחות מחצי מהתוצאה של ה-G4 שהגיע ל-18,817 נקודות, פחות מה-OnePlus One שקדם לו בשנה והגיע ל-19,466 נקודות ואפילו פחות מה-ThL 2015 שהגיע ל-10,661 נקודות, וזאת כשחלק ממתחריו מציעים רזולוציה גבוהה יותר, עד פי 2 לעתים.

גם ב-Epic Citadel התוצאה לא הייתה מלהיבה: עם 32.7 פריימים/לשנייה הוא לא ממש יכול להתמודד עם ה-G4 שמציע 59.1 פריימים/לשנייה עם מסל גדול ורזולוציה הרבה יותר גבוהה, ואפילו לא עם ה-G3 וגם עם ה-G2 ועוד שורה ארוכה של מכשירים. למעשה, אפילו התוצאה של ה-P7 הייתה יותר טובה עם 38.3 פריימים/לשנייה.

מסקנות

ה-Huawei P8 הוא אכן מכשיר שמבשר על קפיצת דרך עבור וואווי, בעיקר מבחינת נטישת קו העיצוב הקודם לטובת קו עיצוב מודרני שמיישר קו עם העיצוב של המכשירים המובילים את השוק. הוא גם מכשיר טוב, באמת טוב, ומפתיע מאוד לטובה בהיבט של חיי הסוללה שלו. אבל השאלה מול מי משווים אותו.

היינו רוצים מאוד לכתוב למעלה בכותרת משהו מפוצץ, אבל היינו חוטאים לאמת. ה-P8 לא יכול להתמודד, חוץ מנושא הסוללה, בביצועים של אף מכשיר מוביל אמיתי. למרות ההתקדמות, הוא רחוק משם עד מאוד, ומי שמחפש ביצועים, ה-P8 הוא לא פתרון בשבילו. למעשה הוא הוכיח לכל האורך שמבחינת ביצועים הוא הרבה יותר מכשיר ביניים מאשר מכשיר צמרת.

הוא אכן יפה מאוד, לדעתו האישית של כותב שורות אלו מדובר באחד המכשירים היפים כיום בשוק, אבל כמאמר המשורר: 'נכון היא יפה'. זה לא מספיק לרוב הרוכשים. בנוסף, אסור לשכוח שלעומת מכשירי הקו העליון ה-P8 אינו מצויד בחיישן טביעת אצבע וגם לא ברמקולים סטראופוניים, ואפילו לא תומך בדור החדש ביותר של חיבור ה-WiFi האלחוטי.

היינו רוצים לומר שמבחינת ההיבט של עלות/תועלת, או תמורה, הוא נותן תחרות, אבל זה נכון כיום לכל מכשירי הצנרת חוץ ממכשיר אחד: ה-G4. אולי כתגובה למסע השיווק האגרסיבי בו נקטה וואווי הפעם בשיווק של מכשירה החדש, המחירים של המכשיר הנוכחי מבית LG צנחו פלאים וכבר אפשר למצוא אותם בשוק במחירים שקרובים מאוד מאוד, עד כדי שקלים בודדים, למחיר הרשמי של ה-P8 שעומד על 2,399 ש"ח. אפשר להעריך שהמחיר של ה-P8 ירד קצת גם הוא בתגובה לנעשה בשוק, אבל עד כמה? במצב הנוכחי אתם מכירים אנשים שיעדיפו את ה-P8 על פני ה-G4?

עכשיו אתם יכולים לחזור לפרק הפותח של הסקירה. ענינו על השאלות שהעלינו? כנראה שכן.

Huawei P8

ה-Huawei P8 הוא מכשיר הדגל של וואווי שהוכרז ביולי 2015. המכשיר מצויד במסך 5.2 אינץ' Full HD, שבב מתומן ליבות, זיכרון עבודה 3 גי'גה-בייט ומצלמה 13 מגה פיקסל עם צילום וידאו 1080p. עוביו נאמד ב-6.4 מ"מ והוא רץ על מערכת האנדרואיד עם גרסת ממשק מותאמת.

למפרט המלא | Spex.co.il - השוואות מכשירים בקליק

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.