מזה שנים וואווי (Huawei) שמה דגש על תחום הצילום בסלולרי, כאשר שיתוף הפעולה עם לייקה (Leica) הניב את מערכי הצילום המורכבים בהם מצויידים מכשירי החברה המספקים ביצועים מרשימים במיוחד. הדבר נכון גם השנה עם מכשיר ה-P30 Pro שהושק בפריז שבעזרת מערך הצילום המרובע בו הוא מצוייד זה מצליח לקבוע ציון שיא חדש במבדק המצלמות של אתר DxOMark.

באתר משבחים במיוחד את מנגנון התקריב (זום) המשולב – אשר עושה שימוש במידע שמגיע מהמצלמה הראשית באבחנה של 40 מגה פיקסל והמצלמת הטלפוטו עם יכולת של תקריב אופטי של פי 5 – אשר נחשב כפתרון מתקדם בהשוואה לשאר המתחרים שנבדקו כמו Galaxy S10 Plus של סמסונג (Samsung) וה-iPhone XS Max של אפל (Apple), הניחנים במצלמות בעל תקריב אופטי מרבי של פי 2.

בצילומי התקריב שנבחנו מציינים לטובה את יכולת הבינה המלאכותית אשר משלבץ מידע המגיע משתי המצלמות, כשזו מצליחה לשמור על הפרטים העדינים תמונה לצד הפחתת ה'רעש הדיגיטלי', כשרק בצילום לילי ניתן להבחין באובדן של פרטים.

בנוסף, המבדק בחן את גם את חיישן הצילום החדש והרביעי, אשר משתמש בטכנולוגיית Time of Flight כדי לבצע לכידת נתוני עומק שדה אכן מציע שיפור לאפקט ה'בוקה' (Bokeh), לעומת מכשירים שאינם מצויידים בחיישן שכזה. והתוצאות אכן מרשימות, כאשר רק מכשיר ה-Huawei P30 Pro הצליח לזהות בהצלחה פרטים קנטים של מושא הצילום כמו סיום קווי המתאר של הזקן והעגיל באוזנו של המצטלם.

קרא עוד:  דעה: כנס המובייל השנתי כבר לא רלוונטי, ובזה נגיף הקורונה לא אשם

הנקודות בהן מכשיר ה-P30 Pro מאבד נקודות הוא הטווח הדינמאי המוגבל בהשוואה לדגמי השנה הקודמת, צבע לא טבעי בצילומי שמיים ורעש רב בצילומים אלה וקצב תמונה לא אחיד בצילומי ווידאו ליליים.

למרות אלה מצליח P30 Pro לכבוש את ראש הטבלה עם ציון שיא של נקודות 112 נקודות, כשאחריו במקום השני והשלישי ניתן למצוא את דגמי ה-P20 Pro ו-Mate 20 Pro גם הם תוצרת החברה ובכך בעצם ממשיכה וואווי לשלוט על ראש מבדק הצילום של אתר DxOMark.

Huawei P30 Pro

Huawei P30 Pro הוא הדגם היקר יותר של וואווי מבין סדרת ה-P30. הוא נושא מערך צילום הכולל 4 מצלמות כשהראשית היא בעלת חיישן של 40 מגה-פיקסל. P30 Pro מגיע עם מסך בגודל 6.47 אינץ' מסוג OLED עם מגרעת קטנה בחלק העליון למצלמת הסלפי 32 מגה-פיקסל. הוא רץ על שבב Kirin 980 עם 6 או 8 גיגה-בייט של זיכרון עבודה ומערכת האנדרואיד עם ממשק MIUI

למפרט המלא | Spex.co.il - השוואות מכשירים בקליק

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.