זוג מכשירי Huawei P20 ו-P20 Pro של וואווי (Huawei) מגיעים כשנה לאחר שהדגם הקודם לא הצליח לסגור את הפער ביחס למתחרים, שכן נעדרו ממנו מספר יכולות והחלטות עיצוביות. אך נראה כי השנה היצרנית הסינית לא רק ערוכה להתמודד אל מול התחרות, אלא אף העלתה את הרף בכל הנוגע ליכולות הצילום הסלולרי.

האם אכן מדובר במכשירים שיובילו את וואווי אל קו הסיום במהירות המיוחלת? לפחות לגבי P20 Pro נוכל אולי לתת לכם תשובה בביקורת המלאה שלנו כאן.

כזכור, הדגמים החדשים משפרים את תחום הצילום של החברה מקצה לקצה, כאשר Hauwei P20 מצוייד במערך מצלמות של לייקה הכולל שתי מצלמות: מצלמה ראשית צבעונית באבחנה של 12 מגה-פיקסל ומצלמה מונוכרומטית באבחנה של 20 מגה פיקסל. זוג חיישני הצילום כולל פיקסלים גדולים במיוחד בגודל של 1.55um ובמפתח צמצם של f1.8 ו-f1.6, בהתאמה.

Huawei P20 Pro לעומתו מצוייד במערך של שלוש מצלמות: מצלמה צבעונית ראשית באבחנה של 40 מגה-פיקסל, מצלמת טלפוטו עם זום אופטי של עד פי 3 באבחנה של 8 מגה-פיקסל ומצלמה מונוכרומטית באבחנה של 20 מגה פיקסל. מעבר למצלמות מערך הצילום כולל שלל חיישנים כמו: חיישן טמפרטורת צבע, משדר ומקלט לייזר למרחק של עד 2 וחצי מטר ונורית פלאש. המצלמה הראשית תומך בצילום בהילוך איטי של 960 פריימים לשנייה באבחנה של 720p.

לצד שיפור במצלמה של Huawi P20 ו-P20 Pro, החברה גם שילב טכנולוגיית בינה מלאכותית ולימוד מכונה כדי לשפר את תוצאות הצילום. הבינה המלאכותית של וואווי בשם HiAi יכולה לזהות מעל ל-500 תרחישים ב-19 קטגוריות שונות ובכך מסוגלת לסייע בבחירה של מצב הצילום המיטבי. כמו-כן היא מאפשרת לתקן את הקומפוזיציה וזווית הצילום, להשתמש בחיזוי תנועה כדי להתמקד על המושא מהר יותר. אך האפשרות המרשימה ביותר היא AI Image Stabilization או AIS בקיצור והיא היכולת להציע ייצוב תמונה בחשיפה ארוכה של עד 6 שניות לתמונות דרמטיות במיוחד גם ללא שימוש בחצובה.

קרא עוד:  למה שאחרים ידליפו? גוגל פרסמה טיזר רשמי ל-Pixel 4

Huawei P20 Pro כולל מסך בגודל 6.1 אינץ', באבחנה של 1080×2280 פיקסלים מסוג OLED ביחס של 18:9. את המכשיר מניעה מערכת על שבב תוצרת HiSilicon מדגם Kirin 970 עם זיכרון עבודה (RAM) בנפח של 6 ג'יגה-בייט וזיכרון פנימי לאחסון בנפח 128 ג'יגה-בייט עם אפשרות להרחבה.

דגם ה-Huawei P20 לעומתו מגיע עם מסך בגודל 5.8-אינץ', זיכרון עבודה (RAM) בנפח 4 ג'יגה בייט וזיכרון פנימי לאחסון בנפח גדול של 128 ג'יגה-בייט. הסוללה היא בנפח 3,400 מיל'-אמפר/שעה לעומת 4,000 מיל'-אמפר/שעה בדגם ה-Pro.

עוד על P20 Pro בוידאו ובביקורת המלאה