ב-2016 וואווי הצליחה לעורר הדים עם ההשקה של מכשירי ה-P9 וה-P9 Plus שהיו המכשירים הראשונים של החברה המצוידים במערך צילום כפול שפותח בשיתוף פעולה עם יצרנית המצלמות הגרמנית לייקה (Lecia). סדרת P9 התקבלה באהדה בקרב הצרכנים לכן אין זה מפתיע כי ממשיך דרכו ה-Huawei P10 מרגיש כמו הממשיך הטבעי.

Huawei P10: אם זה לא שבור אל תתקן את זה

במבט ראשון ה-Huawei P10 דומה מאוד לדגם שהושק אשתקד, עם עיצוב מתכתי מעוגל וחזית עשוייה זכוכית בגימור קמור 2.5D. המכשיר יושק במגוון צבעים אך לנו יצא לאחוז בדגם בצבע הכחול עם הגימור המחוספס בחיתוך יהלום. גימור זה מקנה למכשיר הרגשה ייחודית ואחיזה טובה יותר אשר מונעת החלקה, זאת בנוסף למסגרת המעוגלת אשר מעניקה אחיזה נוחה יותר.

בקצות גוף האלומיניום ניתן להבחין בפסי האנטנה העשויים פלסטיק, הפעם בחברה בחרו להדגיש את אלה בניגוד לסדרת ה-Mate של החברה, דבר המקנה למכשירים מראה המזכיר את מכשירי ה-iPhone 7 של אפל (Apple).

באופן מפתיע, ל-Huawei P10 יש מסך קטן יותר מהדגם שהושק בשנה שעברה, 5.1 אינץ' לעומת 5.2 אינץ', וזאת למרות שממדי המכשירים כמעט זהים. נראה כי החברה נאלצה להקטין במעט את המסך על מנת שתוכל למקום את קורא טביעות האצבע מתחת למסך, אשר משמש גם ככפתור בית המאפשר לנווט באמצעות מחוות שונות. בדגם המוגדל, Huawei P10 Plus שודרג המסך והוא בגודל 5.5 אינץ' ובאבחנה של 2K, למרות זאת כשהשתמשנו במכשיר לא הרגשנו בשיפור משמעותי השיפור ברזולוציה לעומת הדגם של השנה הקודמת.

קרא עוד:  אפל חשפה את iPhone 11: שתי מצלמות בשלל צבעים

מערך הצילום הכפול חוזר גם הפעם ב-Huawei P10 עם שיתוף פעולה מורחב עוד יותר של לייקה, אשר אחראית על עדשת Summilux. בחברה שדרגו את המצלמה המונוכרומטית לאבחנה של 20 מגה-פיקסל והמצלמה הצבעונית (RGB) היא אבחנה של 13 מגה פיקסל. מצאנו כי לאחר הפעלת אפליקציית המצלמה הצילום נעשה באופן כמעט מיידי ללא השהיות. זאת כנראה גם תודות לשבב החזק, Kirin 960 מתצרת החברה ולכמות הזיכרון הנדיבה – 4 או 6 ג׳יגה-בייט בדגם הרגיל או דגם הפלוס בהתאמה. המצלמה הקדמית לצילום תמונות סלפי כוללת אפשרות שהחברה מכנה 'סלפי אדפטיבי' המזהה כאשר נכנסים אנשים נוספים לתמונה ובאופן אוטומטי מרחיב את זווית הצילום.

Huawei P10 ו-Huawei P10 Plus רצים על מערכת ההפעלה אנדרואיד 7 נוגט עם מעטפת ה-EMUI 5.1, המעטפת כוללת שינויים נרחבים למערכת ההפעלה של גוגל ובכל זאת התגובה בעת השימוש במכשיר הייתה מצוינת ולא הרגשנו באטיות כלשהי. בין השיפורים שהוכנו במעטפת ישנה האפשרות להתאים את ערכות הנושא בהתאם לצבע המכשיר והיכולת ללמוד את דפוסי השימוש של המשתמש ולדחוס אפליקציות ישנות שאינן נמצאות בשימוש.

שני המכשירים צפויים להגיע לישראל בחודש אפריל וכרגע טרם נקבע המחיר הסופי לצרכן.