ארבעת חברות הטכנולוגיה הגדולות והמובילות בשוק הסיני, וואווי (Huawei), שיאומי (Xiaomi), אופו (Oppo) ו-וויוו (Vivo), תשתפנה פעולה על מנת להתחרות בחנות האפליקציות הרשמית של גוגל (Google), ה-Play Store. ארבעת החברות מקימות מיזם משותף בשם GDSA (קיצור ל-Global Developer Service Alliance), שמטרתו להציג מעין חזית משותפת מול גוגל, ופנים ידידותיות יותר למפתחי האפליקציות עצמם.

אם עד כה נאלצו המפתחים להעלות ולהתאים את האפליקציות שלהם לכל אחת מהחנויות הסיניות בנפרד, הרי שדרך GDSA ניתן יהיה לפתח גרסה יחידה של האפליקציה ולהעלות אותה בו-זמנית לחנויות של כל החברות המשתתפות במיזם. "אנו מחויבים להציע חבילה מלאה של שירותי הפצה, תמיכה בפיתוח, שיווק וקידום מותגים לקהל בין-לאומי", כך נכתב באתר הרשמי.

Image result for GDSA

בעוד של GDSA דווח בחודשים האחרונים כמיזם של היצרניות ללא וואווי, הדיווחים כי האחרונה החלה לדחוף לעניין לאחר החרם האמריקאי וכי האינטרס של וואווי במיזם ברור: במהלך השנה האחרונה נאלצה החברה להימנע מהתקנת האפליקציות הרשמיות של גוגל, בהן גם ה-Play Store, על מכשיריה החדשים בעקבות חרם מסחרי שהוטל עליה מצד הממשל האמריקני. ואולם נראה כי גם יתר היצרניות הבכירות בשוק הסיני מעוניינות להפחית את תלותן בגוגל, וליצור אלטרנטיבה ראויה ושוק אפליקציות עשיר עבור המשתמשים.

ההשקה המלאה של המיזם מתוכננת לחודש מרץ הקרוב, אולם לפי הדיווחים ייתכן שהשקה זו תתעכב בשל מגפת הקורונה שגרמה להשבתת חלקים נרחבים מהתעשייה הסינית.