מחשב הטאבלט ההיברידי של וואווי (Huawei) שהוכרז לפני כשבוע במסגרת קונגרס המובייל העולמי MWC 2016, יושק בחודש יוני הקרוב בישראל, כך בהודעה שנמסרה היום לתקשורת.

בעוד שמחירו של ה-MateBook בישראל אינו ידוע, מחירו מעבר לים צפוי לעמוד על 699 דולר לדגם הבסיסי הכולל נפח אחסון של 128GB, שהם כ-2,700 שקל לפני מיסים ומחירם של האביזרים השונים יעמוד על 129 דולר לכיסוי מקלדת, 59 דולר לעט הדיגיטלית ו-89 דולר לעמדת העגינה MateDoc. מחירים אלה זולים בהשוואה למתחרים כמו ה-Surface של מיקרוסופט או ה-Tab Pro S של סמסונג.

המחשב-טאבלט הוא מחשב 2-ב-1 כך שהוא גם מחשב-לוח אך ניתן לחבר לו כיסוי חכם הכולל מקלדת QWERTY מלאה עמדיה בפני מים. הוא מבוסס על מעבד Intel Core M דור שישי כפול ליבה, זיכרון RAM של 4 או 8GB ונפח אחסון פנימי מסוג SSD בנפח שח 512GB לכל היותר. למכשיר מחבר USB Type-C לצד USB רגיל, מצלמת 5 מגה פיקסלים וגם קורא טביעות אצבע. המחשב דק וקל במיוחד, 6.9 מ"מ ו-640 גרם, זאת גם בזכות העובדה שהוא עשוי אלומיניום מקשה-אחת. 12 אינצ'ים גודלו של המסך, רזולוציה של 1260×1440 פיקסלים וניצול מרשים של יחס גוף-תצוגה (84%).

עוד על המחשב החדש בוידאו שצילמנו בברצלונה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.