וואווי (Huawei) הודיעה באופן רשמי כי תערוך אירוע חשיפה למכשיר הדגל הבא שלה, ה-Mate 30, ב-19 בספטמבר. האירוע ייערך במינכן כשבוע לאחר נעילתה של תערוכת האלקטרוניקה IFA. הסלוגן שאותו בחרה וואווי להצמיד לאירוע הוא 'חישבו מחדש על האפשרויות' (Rethink Possibilities) וברקע ניתן להבחין בעדשת מצלמה עגולה.

כמובן שמה שצפוי להאפיל על ההכרזה עצמה היא העובדה ש-Mate 30 יהיה כנראה מכשיר הדגל הראשון של וואווי שלא יגיע עם האפליקציות הפופולריות של גוגל (Google), בשל החרם עליו הכריז הממשל האמריקני. אם ההגבלות הללו לא יוסרו עד השקתו בפועל של המכשיר באירופה, הרי שבמקום חנות האפליקציות הרשמית של גוגל, הסייענית Google Assistant וכל האפליקציות שגוגל מספקת עבור מכשירים שברישוי, תדרש וואווי לספק תחליפים ראויים משלה, או לחבור לשותפים שאינם מושפעים כלל מחוקי הייצוא של ארצות הברית.

מפרט המכשיר צפוי להיות מסך בגודל 6.71 אינץ׳, מעבד Kirin 990 רב עוצמה, 4/6 גיגה-בייט זיכרון עבודה, סוללה בנפח 4,200 מילי-אמפר/שעה לדגם הרגיל, ו-4,500 מילי-אמפר/שעה לדגם ה-Pro. כן אמור דגם ה-Pro להגיע עם ארבע מצלמות מאחור שמציעות תמיכה בזום אופטי 5x וזום דיגיטלי עד 50x.