וואווי (Huawei) מתכוננת להכריז על צמד מכשירי ה-Huawei Mate 20 וה-Mate 20 Pro, כבר בעוד כחודש, אך נראה כי ביצרנית הסינית מתקשים 'לשמור את הקלפים קרוב לחזה' כשהמפרט של זה האחרון דלף לרשת. בין החידושים העיקריים ניתן למצוא כי המכשיר מבוסס על מערכת על שבב מדגם Kirin 980, עם מסך ביחס של 18:9 ללא מגרעת וכן יצוייד בקורא טביעת אצבע מתחת למסך.

המפרט הטכני מגיע מפרסום שעלה השבוע לרשת החברתית הסינית Weibo, עם תמונה אשר מציגה לכאורה את מכשיר ה-Mate 20 Pro, הדגם החזק יותר בין צמד המכשירים. כפי שניתן לראות מהתמונה מדובר במכשיר עם מסך בגודל 6.9 אינץ' ביחס של 18:9 ובעל שוליים צרים במיוחד. מדליף התמונה טוען כי המכשיר יגיע ללא מגרעת ואכן בתמונה לא ניתן להבחין בכזו, אך זה לא ציין היכן המצלמה והאם היצרנית עושה שימוש במנגנון צילום נשלף.

עוד בולט בהעדרו קורא טביעת האצבע והמכשיר ככל הנראה יצוייד בקורא טביעת אצבע המשולב מתחת למסך, בדומה למכשיר ה-Mate RS Porsche שהיצרנית הציגה מוקדם יותר השנה בפריז. גם ה-Mate 20 Pro עתיד להצטייד במערך צילום משולש כמו זה שהעניק למכשיר ה-Huawei P20 Pro את הציון הגבוה ביותר באתר DxOMark וכן תמיכה בטעינה מהירה.

בנבכי ה-Mate 20 Pro יפעם מעבד ה-Kirin 980

המדליף מצויין שאת המכשיר תניע מערכת על שבב מדגם Kirin 980 של HiSilicon, שגם אותה צפויה היצרנית להציג באותו אירוע. על פי ההערכות מדובר במערכת על שבב עם מעבד מתומן ליבה: ארבע ליבות Cortex-A77 במהירות של 2.8 ג'יגה-הרץ וארבע ליבות Cortex-A55 במהירות לא ידועה. עם יחידת עיבוד ייעודית נוספת לביצוע מטלות של מכונה לומדת.

למרות שהיצרנית מקדמת את טכנולוגיית הדור החמישי לא צפוי כי ערכת השבבים הזו תתמוך בתקשורת של דור חמישי שכן החברה צפויה להציג מערכת שכזו רק בשנה הבאה.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.