בערוץ היוטיוב הפופולרי JerryRigEverything, המפורסם במבחני העמידות הקשוחים אותם הוא עורך לדגמי טלפון חדשים, עלתה הסקירה לאחד הדגמים החשובים והמלהיבים של השנה – ה-Mate 20 Pro של וואווי (Huawei) שסקרנו כאן אצלנו. השלב הראשון במבחן, ניסיון לשרוט את המסך בעוצמות שונות, הסתיים בצורה רגילה למדי: נדרשה הפעלת כוח לא מעטה (דרגה ״7״ לפי רמות המבחן של JerryRigEverything) על מנת להותיר שריטות על המסך שלא נעלמו לאחר שפשוף קל.

צידו האחורי של המכשיר נתגלה כעמיד במיוחד, למרות שמותקנות בו לא פחות משלוש מצלמות, וגם במבחן החום (הנערך באמצעות מצית) לא נרשמה תוצאה יוצאת דופן, כאשר נדרשה חשיפה של כ-25 שניות ללהבה על מנת לפגוע באופן בלתי הפיך במסך. אולם כאשר החל מבחן הכיפוף, הדברים השתבשו במהירות. כבר בניסיון הכיפוף הראשון, מסך הזכוכית של המכשיר נסדק באופן שכנראה איננו מאפשר את המשך השימוש בו.

מערכת ההפעלה אומנם המשיכה להגיב, אך סורק טביעות האצבע המשולב במסך חדל לתפקד. בהתחשב בנזק הרב שנגרם, סביר להניח כי רוב המשתמשים היו בוחרים בשלב זה לגשת למעבדת התיקונים. האם די בכך על מנת לקבוע כי ה-Mate 20 Pro, מכשיר שזכה לביקורות מצוינות סובל מבעיות עמידות חמורות? ב-JerryRigEverything נמנעים מקביעה שכזו, ומותירים לצופים את הבחירה.

וידאו: Mate 20 Pro במבחן עמידות