כשאתם חושבים על טלפון שמוגדר כמכשיר דגל בידי חברה כזו או אחרת, מה בדיוק עובר לכם בראש? האם אתם חושבים שזה אומר שהכוונה היא למכשיר אחד ומיוחד שהוא פאר היצירה של החברה, הדבר הכי טוב שיצא באותה שנה או תקופת זמן ממכונות ייצור הטלפונים שלה? ואולי הכוונה היא דווקא למכשיר שעומד בסטנדרטים הכי גבוהים בנקודת זמן נתונה, ולא משנה כבר כמה כאלה דומים יש לחברה?

אם נחרוג רק לרגע קט מהעולם הדיגיטלי שלנו, דגל, בהיבט הכי פשוט של המילה, הוא משהו שנושאים בראש קהל בגאווה גדולה, אם תרצו עמוד אש מודרני שהולך לפני המחנה.

משום מה המושג בשנים האחרונות, בכל מה שקשור לטלפונים כמובן, קצת הוזל, וזה נאמר בעדינות. לכל יצרנית יש מספר קווי מוצרים, וזה בסדר וזה הגיוני, אבל יותר מדי משפחות של מכשירים מוגדרות כמכשירי דגל. זה קורה ל-LG, זה קורה לסמסונג (Samsung) וזה קורה גם לשאומי (Xiaomi). לפעמים נדמה שהיצרניות עצמן קצת מתבלבלות.

וכמובן שגם לוואווי (Huawei) זה קורה. אם אני לא טועה בספירה המכשיר האחרון במשפחת ה-P היה P10 והוא הוגדר על ידי החברה כמכשיר דגל. אבל האמת היא שמשפחת ה-P של וואווי אף פעם לא הייתה זו שתחתיה הוציאה החברה את המיטב שלה לשוק בכל סיבוב מוצרים נתון – היא כמעט תמיד, ולפחות בשנים האחרונות, שמרה זאת לסדרת ה-Mate דווקא. וגם בסף 2017 בואכה תחילת 2018 מתברר ששום דבר לא ממש השתנה – גם בדור הנוכחי מכשיר הדגל האמיתי של החברה מגיע מסדרת ה-Mate והוא חזק, יפה, מתקדם והוא Mate 10 Pro.

טוב, במידה מסוימת גם ה-Mate 10 'הרגיל' יכול בהחלט להיקרא מכשיר דגל, אבל מכיוון שבארץ בחרה היבואנית שלא לתת לפקידי המכס לחזות בו באופן רשמי, אז הדיון הקטן הנוסף הזה נמנע מאיתנו בסקירה הנוכחית, ובכל מקרה, כפי שתקראו בהמשך, כנראה שתסכימו איתנו שבין השניים בכל זאת ה-Pro ראוי לתואר.

וגם אם עשינו פה כמה קיצורי דרך למסקנות שהסקנו לאחר הבדיקה המקיפה שסיפקנו למכשיר הזה, אנחנו בטוחים שכדאי לכם לקרוא הלאה כדי להבין מדוע ולמה החלטנו מה שהחלטנו לגבי ה-Mate 10 Pro של וואווי.

מסביב ל-Mate 10 Pro

אומרים שעל טעם וריח אי אפשר להתווכח, וגם אומרים שיופי זו גם כן שאלה של השקפה או בעיני המתבונן. ובכן, לא במקרה של Mate 10 Pro. אנחנו חושבים שמדובר בפשטות במכשיר יפה, אם לא אחד היפים ביותר שיצאו לשוק בשלהי 2017. אנחנו קיבלנו את המכשיר בגוון הכחול שלו, והשילוב של הצבע הזה עם הקימורים העגולים שיש לטלפון הזה בכל כיוון אפשרי הוא פשוט מרשים מאוד לעין. אפילו הפס 'המגורען' שחוצה את הגב מצד לצד, בגובה המדויק של המצלמות, משתלב יפה בסביבת העיצוב הזו גם אם ברגע הראשון הוא נראה קצת מוזר.

היה גם מי שאמר לנו שהשילוב של שתי המצלמות זו מעל זו, עם העיגול המעט גדול יותר של חיישן טביעות האצבע שנמצא מתחתיהן, ועם שתי 'הזרועות' מהצדדים – של החיישנים ושל מבזקי הלד הדו גווני – מזכירים איש שלג קטן. שיהיה. יש גם כאלה שרואים בכוכבים את כל סיפור המיתולוגיה היוונית, ובעננים את שלגיה ושבעת הגמדים. זה נחמד אפילו, במחשבה שנייה.

מעטה האלומיניום המוקשח והאחוד צצנו מורכב את גוף המכשיר עטוף בזכוכיות Gorilla Glass הגנתית מקדימה וגם מאחור. מאחור, הם צבעי המתכתיים, זה יוצר שילוב יפה לעין ומבריק מאוד. הבעיה היא שהוא לא רק מבריק ויפה, הוא גם חלק מאוד ויש מעט הרגשה לא בטוחה כשמחזיקים את המכשיר ביד. זה גם בא לידי ביטוי כששמים את המכשיר על השולחן. מכה קטנה והוא מתחיל להחליק באיטיות למרחק מה. בסופו של דבר זה אולי לא כל כך משמעותי, אבל שמנו לב היטב שלא להניח אותו בקרבת קצה השולחן. לא לקחנו סיכון.

יש עוד דבר שקשור לגב המבריק של המכשיר – הוא מתלכלך נורא. למעשה בעצם, גם החלק הקדמי. שמנו לב שמהר מאוד המכשיר אוסף כתמים ואפילו 'סתם' אבק, ובמידה בולטת יחסית לעומת מכשירים אחרים, אבל לא שום דבר שאי אפשר לנקות בקלילות כמובן, אפילו עם השרוול של החולצה. ולגבי הגב, כמה מהקוראים לא משתמשים פה בכיסויי מגן עבור הטלפון המסוים שלהם? מעטים.

המצלמות של המכשיר מעט בולטות החוצה אם כי יש מסגרת דקיקה מסביב שמונעת מגע ישיר עם העדשות גם כששמים את המכשיר על הגב, למעלה יש רק נקודה שמזכירה שיש חיישן אינפרא-אדום למעלה וגם חריר לאתחול המכשיר, וכל השאר כמו בכל טלפון כמעט בימינו.

Mate 10 Pro הוא טלפון יפה מאוד. כבר אמרנו? כנראה איזו פעם אחת או שתיים.

ונעבור ישר לצילום

כחלק מהמערכת על שבב עליה מבוסס Mate 10 Pro, ה-Kirin 970 עליה נרחיב את היריעה קצת יותר בפרק הבא של הסיפור, שילבה וואווי לראשונה יחידת עיבוד נוירונית בשם HiAI שמטרתה לחזק את המכשיר בביצוע מהיר של פעולות בינה מלאכותית ולימוד מכונה. עיקר העבודה של השבב – וזה  אפילו ברור מאליו במכשיר דגל של חברה שמדברת על צילום, צילום ולקינוח עוד קצת צילום – היא לסייע בצילום איכותי יותר.

כדי להשיג זאת המנגנון משתמש בטכנולוגיה שיודעת לזהות את מה שמצלמים ולהתאים את ההגדרות באופן אוטומטי לאובייקט, והיא אמורה לזהות בני אדם, עצמים נייחים מתכתיים, מזון וכדומה. במהלך הצילום זה בא לידי ביטוי באמצעות צלמית קטנה שמופיעה בקצה הימני התחתון של המסך ומראה מה מצלמים, וזו הדרך הכי טובה לבדוק אם התפקוד של השבב הזה, כמובן אם מצלמים במצב אוטומטי. בדרך כלל זה אפילו עובד, אבל לא תמיד. כשהמצלמה לא מצליחה לזהות את אובייקט הצילום, היא פשוט משתמשת בברירות המחדל האוטמטיות, כאלו שגם כך רוב המשתמשים זקוקים להן במכשיר טלפון.

אז מה זה אומר לגבי השבב העיבוד העצבי? מכיוון שלאורך התקופה שבדקנו לא ממש מצאנו אותו בא לידי ביטוי בהיבט אחר של המכשיר, אולי בגלל הזמן היחסית קצר שעומד לרשותנו בכל בדיקה שאנחנו עושים, אז בכל מה שקשור לשימוש של השבב בהיבט של המצלמה אפשר לומר בקצרה שזו הגדרה קצת יחסית גדולה לטכנולוגיה שמטרתה בסופו של דבר לעזור למשתמש לצלם בסצנת צילום שמתאימה לאובייקט. מבלי להיכנס לדיון ארוך מדי, תרשו לנו להזכיר שרוב המשתמשים לא באמת משתמשים בכל היכולות שמציעות המצלמות. בעצם לא הרוב, הרוב המכריע פשוט שולפים ומצלמים בהגדרות ברירת מחדל כמעט כל הזמן. במבחן הזה הטכנולוגיה בהחלט עוזרת להוציא תוצאות יותר טובות מהצילומים, והן טובות.

קרא עוד:  מקדימה את לוח הזמנים? וואווי התחילה לעדכן את Mate 20 Pro ל-EMUI 10

גם בהגדרות ברירת מחדל פשוט כיף לצלם עם הטלפון הזה, במיוחד שמצלמים במצב HDR  ובצבעים חיים, ואפקט הצילום הדיגיטלי, כמו במצלמות DSLR, בא לידי ביטוי היטב בתמונות שצילמנו עם מיקוד נכון על האובייקט בקדמת התמונה, כולל, וזה קצת הפתיע אותנו, אפשרות להפעיל את מצב הבוקה גם בצילומי סלפי – אם כי במקרה כזה בחדר עם תאורה פלורסנטית היו מעט טשטושים בתמונה מדי פעם.

אהבנו גם את העובדה שמצב הצילום המקצועי נמצא ממש מתחת לאצבע או בעצם בדיוק מעל כפתור הצילום. משיכה קלה למעלה ואפשר לשנות בקלות כל היבט של התמונה, מרוויית צבעים, דרך איזון לבן ועד ISO.

ההגדרות הראשיות של האפליקציה מסתתרות מצד ימין, והן רבות מאוד, ותרחישי הצילום האפשריים מסתתרים מצד שמאל וכדי להגיע אליהן פשוט גוררים עם האצבע מהצד הרצוי. אהבנו את צילום הוידאו במהירות איטית, וזה נראה טוב גם אם מצלמים ילדים שמשחקים בכדורגל, אהבנו גם את האפשרות העתידית להוריד עוד מצבי צילום – כשרגע יש עוד שלושה בלבד ואחד מהם, מצב האוכל, חביב בהחלט. אבל כמו בהרבה אפליקציות בהרבה מאוד טלפונים, יש כאן הרבה יותר מדי עבור רוב המשתמשים. עם זאת, עבור אלו שכן אוהבים לצלם באמצעות טלפון, השילוב של כמות ההגדרות עם כמות המצבים יכול לספק חוויה נהדרת עבורם.

התמונות יצאו בדרך כלל חדות, מדויקות עם נטיה מעט להדגשה של צבעים חיים גם בעת בקשה לצילום בצבעים סטנדרטיים, אבל מדי פעם נתקלנו בתמונות בהם הייתה הרגשה קלה של שטיפה, ושל 'כניעה' לצבע הלבן, עם איבוד פרטים, וזה לאו דווקא קרה בעת צילומי מקרו. אבל זה היוצא מן הכלל. הכלל פשוט מהנה ואיכותי ברמות הגבוהות ביותר שניתן לצפות להן.

Huawei Mate 10

אז מה מסתתר בתוך ה-Mate 10 Pro?

כפי שהוזכר לעיל משפחת מכשירי ה-Mate 10 היא הראשונה של וואווי המשתמשת במערכת על שבב Kirin 970 עליה היא הכריזה ב-IFA 2017. המערכת מבוססת על יחידת עיבוד שמורכבת, איך לא, משמונה ליבות: 4 ליבות Cortex-A73 במהירות מרבית גבוהה של 2.4 גיגה-הרץ ו-4 ליבות Cortex-A53 לעבודה שוטפת במהירות מרבית של 1.8 גיגה-הרץ. ליבות אלו עובדות בשיטת ה-big.LITTLE הקלאסית של ARM, כך שהליבות החזקות והמודרניות יותר נכנסות לפעולה רק בתרחישים מסוימים בהם ביצועים הכרחיים.

המערכת על שבב מכילה כמובן עוד כמה שבבים מעבר לליבות העיבוד, ואחד מהם הוא שבב גרפי מודרני וחזק למדי, במונחים של טלפונים, בדמות Mali-G72 בגרסת 12 ליבות שפועלות במהירות בסיסית של 850 הרץ. מעבר לכך מכילה המערכת מודם מהיר מאוד שמסוגל לקצב העברת נתונים מרבי מרשים של 1.2 גיגה-ביט/לשנייה במקביל לתמיכה בשני סימים של LTE ובשילוב עם אנטנת MIMO 4×4.

מבחינת קישוריות תומך המכשיר ב-WiFi בתקן עד 802.11ac, בבלוטות' 4.2 ויש לו גם תמיכה ב-WiFi Dircet. המכשיר גם מצויד בשבב HiGi שתומך ב-32 ביט בתדר 384 קילו-הרץ, וזה כמובן משתסדר יותר טוב עם אוזניות שמתחברות באמצעות חיבור ה-USB Type-C של המכשיר – יש מתאם גם לאוזניות 3.5 מ"מ, למרות שבהחלט אפשר להסתפק ברמקולים הסטריאופונים של המכשיר שהינם חזקים יחסית ואיכותיים בהחלט.

הסוללה עמה מגיע המכשיר מציעה נפח עבודה של 4,000 מילי-אמפר/שעה, והמכשיר מגיע עם אנדרואיד 8.0 ישירות מהקופסה, שמעל וכרגיל, ממשק המשתמש EMUI הקנייני של החברה, הפעם בגרסה 8.0.

הוא לא ה-Mate 10 היחיד בעיר

כן, אנחנו יודעים ש-'שכחנו' כמה פרטים חשובים על המכשיר לעיל. טוב, לא ממש שכחנו. הסיבה שאנחנו מביאים אותם בפיסקה הזו היא שרצינו מאוד להזכיר ש-Mate 10 Pro לא הושק לבד, אלא יחד עם Mate 10 'הרגיל' וגם עם Mate 10 Lite – כשמבין שניהם רק השני הגיע לארץ במקביל לגרסת ה-Pro – ורצינו להבליט חלק מההבדלים כי במבט ראשון אפשר קצת להתבלבל בהשוואה בין ה-Mate 10 ל-Pro, כמו גם עם ההחלטה של וואווי לקרוא דווקא לגרסה המסוימת הזו Pro ולא לאחרת – גרסת ה-Lite היא בהחלט 'קלה' יותר בכל ההיבטים ונשאיר אותה למועד אחר אם בכלל.

אז ה-Mate 10 מגיע עם אותה מערכת Kirin 970 כמו אחיו. המסך הוא אמנם מעט קצר יותר, 5.9 אינץ'ביחס היבט של 16:9 לעומת 6 אינץ' ביחס היבט ש 18:9 של אחיו, אבל הרזולוציה היא לטובתו עם QHD לעומת +FHD 'בלבד' ב-Pro. אבל, לעומת זאת, Mate 10 מגיע עדיין עם מסך IPS ואילו גרסת ה-Pro של המכשיר כבר מגיעה עם מסך AMOLED.

יש עוד דבר ראשון וזה תמיכה ב-IP67 לעומת IP53 לטובת ה-Pro. בעוד ה-Mate 10 הרגיל יחזיק מעמד באבק ומול התזות מים קלות, ה-Mate 10 Pro כבר יכול לצאת לשחייה עם צלילה בעומק של עד מטר למשך עד 30 דקות – למרות שאנחנו כנראה לא היינו נכנסים איתו לים. לא, לא בגלל שהוא לא יחזיק מעמד, אלא בגלל האפשרות שהוא יטבע לנו ולא נמצא אותו. בכל זאת, מי ים זה לא מי בריכה.

עוד הבדל דק הוא שה-Mate 10 שוקל 186 גרם ועוביו 8.2 מ"מ, וזאת לעומת 178 גרם ועובי של 7.9 מ"מ של אחיו ה-Pro. הבדל קצת פחות דק הוא שה-Pro מגיע, לפחות בגרסה שאנחנו בחנו, עם 6 גיגה-בייט זיכרון עבודה ו-128 גיגה-בייט זיכרון אחסון מובנה ללא יכולת הרחבת זיכרון, לעומת 4/64 גיגה-בייט במקרה של המכשיר 'הרגיל' שבמקרה שלו כן ניתן להרחיב את זיכרון האחסון בעוד 256 גיגה-בייט לכל היותר עם כרטיס microSD. אולי מכאן ההחלטה לקרוא למכשיר הזה דווקא Pro?

וכן, מערך המצלמות זהה, אם תהיתם.

שימושיות

אם כבר יצא לכם פעם אחת להשתמש במכשיר של וואווי, עם ממשק ה-EMUI שלו, תרגישו מייד בבית גם ב-Mate 10 Pro. תפריט הפעולות המהירות יכול להכיל עד 20 צלמיות, וזה אומר בעצם שהוא יכול להכיל את כל קיצורי הדרך שהמכשיר מציע, כולל NFC. דפי הבית רגילים לחלוטין, כמו בכל מכשיר עם מערכת שמוותרת על מגירת האפליקציות, ובקצה הימני של דפי הבית, כברירת מחדל וכדף בית נוסף, מוצאים את Google Now עם העדכונים והחדשות המותאמות. כמו בכל מכשיר מודרני שמתשמש בגרסה מעודכנת של אנדרואיד, לחיצה ארוכה על הצלמיות של חלק מהאפליקציות מציגה תפריט רגיש להקשר, אבל שוב, לא מדובר במשהו מיוחד.

קרא עוד:  הושק: Nubia Z20 בעל שני מסכים ו-Snapdragon 855 ב-549 דולרים

והאמת היא שכמעט אין שום דבר מיוחד לדווח עליו הביתה, להוציא דבר אחד ייחודי למדי וזה האפשרות לחבר את הטלפון באמצעות כבל HDMI למסך או לטלוויזיה ברזולוציית FHD ולעבוד עם המכשיר במצב שולחני. זה מוכר בסמסונג כ-DeX, וזה עובד במקרה של Mate 10 Pro כמעט אותו דבר כשיש כמה מצבי עבודה, כולל מצב שבעצם מציג את הטלפון פשוט בגדול על המסך. אפשר גם לחבר עכבר ומקלדת באמצעות בלוטות' ולעבוד במצב שדומה למצב טאבלט. ודרך אגב, גם אם התקן התצוגה שלכם תומך ביותר מ-FHD, זה כל מה שתקבלו כשתחברו את הטלפון.

אהבנו גם את ממשק ההגדרות של המכשיר שמנסה להיות מצד אחד נגיש מאוד, כך שהתפריט ראשי יחסית מצומצם באורכו, ומצד שני ברגע שנכנסים פנימה יש בהחלט הרבה מאוד אפשרויות לשחק איתן בכל היבט. העברית בדרך כלל מצוינת, ואפילו קצת יותר מדי – בחלק מהאפליקציות שבדקנו גם האנגלית יושרה ימינה, אבל זה לא משהו שלא ראינו אף פעם.

Mate 10 Pro על שולחן הבדיקות

התצורה הטכנית של Mate 10 Pro מבטיחה בפני עצמה, אבל כפי שכבר הבנתם המבחנים שלנו לא היו מספיק ארוכים כדי לבדוק האם שבב הבינה המלאכותית שמשולב במערכת ה-Kirin 970 בא ליד ביטוי גם מעבר לשימוש שעושה בו המצלמה האוטומטית. המבחנים הרגילים השאירו אותנו פעורי פה, בחלקם, וכמה מהם אף גרמו לנו להרמת גבה.

אבל לפני שנסביר למה הרמנו גבה, יש דבר אחד שאפשר היה להבחין בו כבר במהלך בדיקות השימושיות, גם בלי בדיקת מדד וזה זמן העבודה של המכשיר. הוא לא מגיע למדדים של ה-Mi Max 2 עם סוללת הענק מבית שאומי (Xiaomi), אבל הוא גבוה מעל שאר מכשירי הדגל שבדקנו בשנה האחרונה, ואפילו בהפרש ניכר. בדיקות Time 2.0, שאנחנו מבצעים למכשיר כחלק ממערך הבדיקות של PCMark for Android, הסתיימו לאחר שהמכשיר עבד ברציפות 11:34 דקות – וכן, הרבה פחות מה-18:23 שעות של ה-Max 2 המוזכר לעיל, אבל יותר מוצלח, וכאמור באופן מהותי, מה-9:53 של Galaxy Note 8 הנחשב של סמסונג, או ה-8:20 שעות של LG V30. זה יותר מרק סוללה גדולה.

אבל אותה אפליקציית בדיקות גם גרמה לנו להרמת הגבה. על פניו Kirin 970 לא אמור להיות יותר חזק מ-Exynos 8895, מעבד הבית הנוכחי של סמסונג או Snapdragon 835 של קוואלקום (Qualcomm) הפופולארי כל כך בין מכשירי הצמרת של השנה. אבל בתוצאות של מבחני PCMark הוא פשוט, ותסלחו לנו על השימוש בשפת הרחוב, 'קרע להם את הצורה'. במה זה לידי ביטוי? אם עד עתה מחזיק השיא במבחני היישומים Work 2.0 בחבילת הבדיקות הזו היה OnePlus 5 עם 6,519 נקודות, אז בא ה-Mate 10 Pro והדיח אותו בקלות עם שיא חדש של 7,159 נקודות. במבדקים של זיכרון המכשיר הוא בכלל הדהים עם ניקוד של 15,177 נקודות – מחזיק השיא הקודם, שהיה 5,458 נקודות, היה ה-Pro 6 Plus של מייזו (Meizu). ויש עוד כמה בדיקות בהן הוציא המכשיר תוצאות ברמה אחרת לגמרי, ובהפרשים כאלה שגרמו לנו, כאמור, להרמת גבה.

העוויה בפנים רק התחזקה לאחר שהתברר שבמבחנים מקובלים אחרים, כמו Geekbench 4.1.1 המכשיר כבר מספק תוצאות הרבה יותר הגיוניות שצמודות, ואף קצת יותר נמוכות, ממכשירי דגל אחרים – 1,941 נקודות במבחן הליבה היחידה ו-6,712 נקודות במבחן הליבה הכפולה – ואם לקחת מכשיר מבוסס Snapdraon 835 לצורך השוואה, אז ה-Mi Mix 2 הגיע ל-1,941 ו-6,712 נקודות בהתאמה. אז הלכנו גם ל-Antutu כדי לבחון את הדברים, וגם שם התוצאה הייתה בדיוק למה שניתן לצפות עם 175,565 נקודות, קצת יותר טוב מ-Galaxy S8 עם 173,783 נקודות, וקצת פחות מ-Mi 6 עם 177,865 נקודות.

מבולבלים קצת? מרימים גבה קצת? אז נעבור למבחני הביצועים הגרפיים. במבחן הביצועים הגבוה של Basemark X התוצאה, 39,839 נקודות, הייתה בדיוק ב-'תקן' הצפוי של מכשירי הדגל בדור הנוכחי. וגם במבחן התובעני Slingshot Extreme של 3DMark הוא היה בסדר בהחלט עם 2,890 נקודות וצמוד לצמרת.

אז גם אם מוחקים מהרשימה ואומרים לחבר המושבעים להתעלם מהמבחנים של PCMark for Android, בהיבט של הביצועים, עדיין מדובר באחד המכשירים החזקים ביותר בשוק כיום, כצפוי יש לומר, וזה בהחלט אומר משהו על קפיצת הדרך של מפעל הבת היי-סיליקון (HiSilicon) בשנים האחרונות, וגורם אפילו לחשוב מה היה יכול לקרות לשוק המערכות על שבב אם וואווי הייתה מחליטה להתחיל גם למכור החוצה.

אז מה זה אומר?

מכל נקודת מבט שבוחנים את Mate 10 Pro אפשר לומר שמדובר בטלפון איכותי, מהטובים ביותר שיש כיום לשוק להציע, ואולי מקום המפלט למי שלא רוצה לחצות את קו ה-3,000 שקלים – וגם לא אוהב בדרך את השוליים העגולים של המכשירים בדור הנוכחי של סמסונג, ולא מוכן להסתדר עם המגרעת המוזרה של iPhone X. מדובר פשוט במכשיר דגל אמיתי שראוי להיקרא מכשיר דגל ולא בגלל שמספרים עליו שהוא כזה.

הוא מציע ביצועים טובים, הוא מציע זמן עבודה אדיר, ואם מצלמות זה אחד הדברים החשובים לכם במכשיר, Mate 10 Pro בוודאות מכשיר שיספק לכם את התשובה הראויה. עם תג מחיר רשמי של 2,999 שקלים הוא אולי לא זול באופן יחסי לכלל השוק, אבל התמורה למרות זאת גבוהה מאוד גם אם הוא לא מושלם לגמרי, וזאת עוד לפני שמתייחסים למראה הנהדר שלו.

דבר אחד בטוח, גם אם אתם מסכימים לדברים לעיל וגם אם לא, Mate 10 Pro הוא המכשיר החזק והמרשים ביותר שוואווי הוציאה מקווי הייצור במפעלים שלה, כשההשוואה היא לא להיסטוריה של החברה אלא עם המכשירים המובילים כיום בשוק. אנחנו חושבים שאולי בסופו של דבר, אם העניין של הכסף לא היה יושב על השולחן, היינו בוחרים בכל זאת ב-Note 8, אבל בהפרש לא גדול במיוחד של נקודות.

Huawei Mate 10 Pro

באוקטובר 2017 חשפה וואווי את Mate 10 Pro כדגם הגדול מבין שלושה. הוא מציע מסך שגודלו 6.0 אינץ' ברזולוציית 1080p וביחס היבט של 18:9, שבב Kirin 970 מתומן ליבות, זיכרון עבודה בנפח 4 או 6 ג'יגה-בייט, זיכרון אחסון בנפח 64 ג'יגה-בייט וסוללת 4000 מיליאמפר/שעה. למכשיר גם מערך צילום כפול בגבו עם 20 ו-12 מגה-פיקסל, הוא בעל יכולות בינה מלאכותית ומריץ אנדרואיד 8.0.

למפרט המלא | Spex.co.il - השוואות מכשירים בקליק

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.