האם יצרנית סינית תייצר את הנקסוס הבא? דיווחים חדשים שמגיעים מפי אנליסטים סיניים מאשרים שוב כי Huawei (וואווי) תהיה זו שאחראית על מכשיר הדגל החדש של גוגל שצפוי לכלול שינויים מרחיקי לכת.

לפי המידע האחרון, ייתכן כי גוגל תבחר לראשונה ביצרנית סינית שתייצר בעבורה את מכשיר הדגל הבא שלה ובכך תוותר למעשה על LG הקוריאנית, לה נזקפו מכשירי הנקסוס 4 והנקסוס 5 הנחשבים למכשירים הטובים ביותר עד כה בסדרת מכשירי הנקסוס המצליחה של גוגל. וואווי שהשיקה לא מזמן את מכשיר הדגל החדש שלה וצפוייה למכור, כך מעריכים אנליסטים סיניים, סך של כ-100 מיליון סמארטפונים עד תום שנת 2015.

הדיווחים שופכים גם מעט אור על חומרת המכשיר עצמו, וגורסים כי גודל המסך יהיה בגודל 5.7 אינץ' – מעט קטן יותר ממכשיר הנקסוס הנוכחי שנמדד ב-5.96 אינץ', אם כי יותר סביר כי גוגל עצמה תעדיף להקטין עוד יותר את המסך עד לגבול ה-5.2 אינץ' על מנת להתאים אותו לקהל רחב יותר של משתמשים. בנוסף, כך גורסים הדיווחים, המכשיר הבא בסדרה המוצלחת יזכה לרזולוציה של 2k, בזהה לדגם הקודם בסדרה, ויפעם בליבו מעבד מתומן ליבות על בסיס ערכת השבבים Snapdragon 810 בארכיטקטורת ה-64 ביט.

רמז למהלך עתידי שכזה קיבלנו כבר לפני מספר שבועות, אז דווח כי גוגל בוחנת את האפשרות שיצרנית סינית תייצר את מכשיר הדגל הבא שלה. אם אכן כך פני הדברים, וגוגל אכן תעדיף את היצרנית הסינית וואווי על פני יצרניות אחרות, ללא ספק זוהי עליית מדרגה מבחינתה של וואווי שתקרב אותה עוד יותר לעולם המערבי.