וואווי (Huawei) החה בסוף השבוע למכור בפועל את Mate X, הטלפון המתקפל הראשון שלה, במחיר של 17,000 יואן (כ-8,420 שקל).

המכשיר, שנחשף בתחילת השנה, היה אמור לצאת לשוק בחודש יוני. לאחר עיכוב השקת המתחרה Galaxy Fold של סמסונג (Samsung) הכריזה וואווי כי המכשיר שלה ייצא כמתוכנן, אך לבסוף עיכבה אותו שוב ושוב – תחילה הבטיחה השקה בספטמבר, לאחר מכן דחתה אותה שוב ועתה השיקה אותו באיחור של כ-5 חודשים לעומת תאריך המקור שצוין.

Mate X מציע מסך OLED גמיש, המיוצר בידי BOE, בגודל כולל של 8 אינץ' וברזולוציה של 2480×2220 פיקסלים, המתחיל בצידו הקדמי של המכשיר, גולש סביב צידו וממשיך אל רוב צידו האחורי. גודלו של הצד הקדמי במצב הסגור של הטלפון הוא 6.6 אינץ' ברזולוציה של 2480×1148 פיקסלים, והצד האחורי מתפרש על 6.3 אינץ' ורזולוציה של 2480×892 פיקסלים.

בקצהו השמאלי של הצד האחורי נמצא חלק עבה שאינו נפתח, ובו נמצאות שלוש מצלמות המשמשות גם כקדמיות וגם כאחוריות, כפתור הפעלה, סורק טביעות אצבע ושקע USB-C. בתוך גוף המכשיר נמצאים שבב Kirin 980 של וואוי, זיכרון עבודה בנפח 8 גיגה-בייט, אחסון פנימי בנפח 512 גיגה-בייט, סוללה בקיבולת 4,500 מילי-אמפר/שעה ומודם דור חמישי התומך ברשתות של וואווי בלבד.

עדיין לא ידוע האם ומתי יימכר המכשיר מחוץ לסין, במיוחד בהתחשב בעובדה שכרגע אין גרסה שלו שתומכת ברשתות דור 5 של חברות כמו נוקיה (Nokia), המאושרות לשימוש בארצות הברית ומשתמשות בטכנולוגיה שונה.