2,300 אירו – תג המחיר של Mate X שהושק לאחרונה על ידי וואווי (Huawei) – הם יותר ממה שרובם המוחלט של האנשים רוצים או מוכנים לשלם בשביל טלפון סלולרי. ריצ'ארד יו, מנכ"ל החטיבה הצרכנית בחברה, שהפכה לאחרונה לאגף הרווחי ביותר בקונגלומרט התקשורת הסיני, מודע לעובדה הזו ומבטיח שהחברה עובדת על הורדת המחיר.

"למחיר הזה יש היגיון: הרכיבים, במיוחד המסך והציר, יקרים מאוד", אמר יו בראיון לעיתון הגרמני Welt שהתפרסם השבוע. "בשלב הראשון, טלפונים מתקפלים יימכרו בעיקר כמוצר פרימיום, אך בהמשך הם יזלגו לטווח המחירים הבינוני. לאורך זמן, נוכל להוריד את זה לפחות מ-1,000 אירו. זה ייקח לנו שנה עד שנתיים. מאוחר יותר אולי (אפילו) בטווח של 500 אירו. זה ייקח יותר זמן. כמובן שזה תלוי גם בביקוש למכשירים".

יו הוסיף כי "אני חושב שתוך 5 שנים הטלפונים המתקפלים יהיו הסטנדרט. ברגע שנוציא את Mate X לשוק, הרבה יחקו אותנו". הוא ציין כי "יש לנו פטנטים רבים על הטכנולוגיה בטלפון הזה", אך באופן אירוני הודה שהדבר לא יעצור את החיקויים, "במיוחד מסין".

מתחרה אחד שכן צריך להדאיג אותו הוא אפל, שנראה כי הגרסה שלה לכל קונספט חדש עולה על אלו של כל האחרות, לפחות בעיני חלק ניכר מהקהל. אך יו מעריך כי אייפון מתקפל לא יושק השנה, וגם אם יושק בשנה הבאה זה יהיה במהדורה מוגבלת בלבד, ולא בייצור המוני שיאיים על Mate X והמכשירים המתקפלים העתידיים של וואווי.

קרא עוד:  וואווי למפתחים: חנות האפליקציות שלנו טובה יותר מזו של גוגל

עם זאת, החברה אינה נחה על זרי הדפנה, וכבר עובדת על הדבר הבא. לדברי יו, החברה שוקלת דרכים להביא למכשירים הניידים מסכים גדולים אף יותר. "אני מדבר על 100 או 200 אינץ'. זה חמישה מטר באלכסון – יותר מהטלוויזיה בבית שלך. כמובן, זה בלתי אפשרי עם טלפון, אבל משקפיים יכולים לעשות זאת". הוא אמר כי החברה תשיק משקפיים כאלה בחמש השנים הבאות.

החרם האמריקאי – משיקולים פוליטיים

מלבד החידושים בתחום הסלולר, דיבר יו גם על החרם האמריקאי נגד וואווי, שהביא לכך שבארה"ב ובאוסטרליה נאסר השימוש בציוד תקשורת של החברה ברשתות סלולר. לדבריו, הטענות כי הממשלה הסינית מרגלת באמצעות הציוד של החברה הן "שטויות. זה בלתי אפשרי מבחינה טכנית, ולא היינו נותנים לזה לקרות. יש לנו סטנדרטים ביטחוניים קפדניים מאוד בחומרה ובתוכנה שלנו".

לדעתו, "הרקע לזה פוליטי, לא טכני", אך הוא הדגיש כי החברה אינה נבהלת מהחרם. "מלבד העובדה שאיננו יכולים למכור טלפונים בארה"ב, אין לזה השפעה על מכירות הטלפונים שלנו בשאר העולם".

מלבד זאת, הוא הזכיר כי "תוכנת ה-Android על הטלפונים שלנו מגיעה מגוגל (Google), שהיא חברה אמריקאית. אנחנו עובדים עם הרבה חברות אמריקאיות, כולל קואלקום (Qualcomm) ומיקרוסופט (Microsoft)". הוא הוסיף כי "בנינו מערכת הפעלה משלנו. אם בעתיד לא נוכל יותר להשתמש במערכות האלו (Android ו-Windows), נהיה מוכנים. זו תוכנית ב'. אבל ברור שאנו מעדיפים לעבוד עם המערכות של גוגל ומיקרוסופט".

קרא עוד:  הדמיות ראשונות ל-iPhone SE 2: אין חידושים דרמטיים