כבר קשה לזכור את כל הפעמים בהן וואווי (Huawei) הודיעה שהיא משיקה, ואז דוחה את ההשקה של הטלפון המתקפל שלה Mate X. כזכור, המכשיר הוצג לראשונה כבר בתערוכת CES 2019, עם לוח זמנים שלפיו הוא יושק כבר במהלך יוני. אבל מאז, כאמור, ובדומה ל-Galaxy Fold של סמסונג (Samsung), הוא סבל מעוד ועוד השהיות שייתכן מאוד, כאמור, שיגיעו החודש לסיומן.

המכשיר שיושק החודש, אם לא תהיה עוד השהיה, אינו זהה לחלוטין למכשיר שהציגה החברה בתערוכה. אמנם מבחינה חיצונית אין הבדל משמעותי, והוא מציע את אותה שיטת קיפול בה המסך נמצא מבחוץ משני הצדדים כל הזמן, אבל בכל זאת יש כמה שינויים.

לפי הדיווחים, ואולי אפילו כצפוי, למרות שוואווי הציגה את Mate X עם Kirin 980, המכשיר בפועל יושק עם המערכת על שבב החדשה יותר Kirin 990 שכבר מגיע עם שבב 5G מובנה. וואווי אינה צפויה להשיק גרסה עם תמיכה ב-4G בלבד.

אבל הדבר החשוב יותר הוא כנראה התפעול של המכשיר. סרטון פתיחת קופסה שהועלה לרשת חושף שהחברה הוסיפה כפתור פיזי שלחיצה עליו משחררת את הטלפון מהנעילה שלו במצב המקופל כך שפתיחת המסך אמורה להיות קלה יותר, והמשתמשים יצטרכו להפעיל הרבה פחות לחץ כדי לעשות זאת.

במהלך מסיבת העיתונאים שלה ב-CES רמזו אנשי וואווי כי המחיר ההתחלתי של המכשיר יהיה 2,299 אירו. עכשיו נותר לראות אם הוא יגיע החודש, והאם המחיר יועלה בעקבות השינויים.

קרא עוד:  וואווי עושה זאת שוב: משיקה מחדש את P30 Lite