וואווי (Huawei) אולי שומרת את ההכרזות הגדולות שלה לשבוע שאחרי ש-IFA 2019 תסתיים, אבל גם בתערוכת הענק יש לה נוכחות ואחת מהן היא כרזה בראש חוצות לקראת הכרזה על Kirin 990, המערכת על שבב הראשונה שלה שתציע מודם 5G מוכלל.

החשיפה אמורה להתרחש מחר באירוע שוואווי מתכוונת לשדר גם לסין באופן ישיר, ולפי החברה זו תהיה המערכת על שבב הראשונה שמציעה את המודם המשולב ומיוצרת ב-7 ננו-מטר. לפי הכרזה, הייצור הוא בטכנולוגיית ה-7nm FinFET Plus EUV של TSMC, כך שוואווי מייצרת הפעם את המערכות הללו מחוץ לביתה, או שהיא רכשה עבור היי-סיליקון (HiSilicon) את הטכנולוגיה המתאימה והקימה קווי ייצור – ותרשו לנו להעריך שמדובר באפשרות הראשונה.

לפי מה שידוע המערכת על שבב תהיה מורכבת מארבע ליבות מבוססות Cortex-A77 לצד ארבע ליבות מבוססת Cortex-A55 בתצורה bigLITTLE קלאסית, כשהשבב הגרפי יהיה Mali-G77. כן אמורה המערכת להכיל שבב ניורוני כפול לביצועי בינה מלאכותית ולימוד מכונה, וגם במקרה הזה מדובר בתצורת ליבות חזקות יותר לצד ליבות לשימוש רגיל.

באופן עקרוני הארכיטקטורה בה השתמשה וואווי לתכנון השבב דומה לזו של Kirin 810. זה אומר שהמערכת כנראה תהיה מיועדת דווקא למכשירי ביניים, וזה דומה במידה מסוימת להכרזה של סמסונג (Samsung) מאתמול על Exynos 980 עם מודם 5G משולב שמיועדת לשוק הביניים.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.