הנה חדשות שבמיקרוסופט (Microsoft) יאהבו לקרוא: וואווי (Huawei) מתכוונת כניסה לשוק המחשבים הניידים המבוססים על Windows 10 כבר בתחילת 2016. לפי האתר DigiTimes, המתמחה במעקב אחר שרשרת הייצור של החברות השונות בסין, וואווי מתכננת את המחשבים החדשים יחד עם יצרנית ה-OEM הסינית BYD. הסיבה העיקרית למהלך הזה היא הירידה המורגשת בקצב הגידול של מכירות הטלפונים החכמים בשוק הסיני, עם עצירה מובחנת בצמיחת המכירות בכל רחבי העולם כמעט.

ככל הנראה וואווי גם מתכוונת להציע את המכשירים שלה לשוק הגבוה היחסית, כלומר זה שמיועד בעיקר לאנשי עסקים. היא מתכוונת לנצל את ההצלחה היחסית שלה לאחרונה באירופה, המזרח התיכון ובאפריקה כדי למכור באזורים הללו גם את הניידים שלה.

הכוונה של החברה היא לייצר מחשבים היברידיים, או מחשבי 2-ב-1, אם כי לא ברור עדיין בכמה דגמים מדובר, ולא ברור האם מדובר במחשבים הפיכים או נתיקים.

וואווי היא לא החברה היחידה שמתכוונת לעשות את הצעד משוק הטלפונים לשוק הניידים. כזכור שאומי (Xiaomi) התחילה בצעד הזה כבר לפניה והיא גם צפויה להביא מחשבים לשוק בתחילת השנה הבאה, כשהיא משתפת פעולה עם יצרנית ה-ODM הסינית אינבנטק (Inventec).