ימים רבים חלפו מאז נוקיה (Nokia) השיקה את Lumia 1020 עם מצלמת ה-41 מגה-פיקסל שלה. חמש וחצי שנים פחות או יותר, למעשה. ועכשיו מגיעה העת של יצרניות הטלפונים הנוכחיות להציע טלפונים עם מצלמות המצוידות חיישנים ששוברים את השיא שנוקיה הישנה ההיא השאירה מאחור.

כך וואווי (Huawei), לדוגמה, שהציגה אתמול בהונג קונג את התשובה שלה לרמזים של שאומי (Xiaomi) על השקת מכשיר עם מצלמת 48 מגה-פיקסל. לתשובה קוראים Honor V20, וגם הוא יצויד במצלמת 48 מגה-פיקסל מאחור, שגם היא תהיה מבוססת על IMX586 החיישן החדש של סוני (Sony) – וזאת לאחר שיומידיגי (UMiDiGi) הייתה הראשונה שהכריזה כבר לפני חודש על שילוב של החיישן הזה עם רזולוציה כזו במכשיר משלה, S3 Pro.

IMX586 הוא חיישן CMOS בגודל 1/2.0 אינץ' והוא יעבוד, ביו השאר, גם עם טכנולוגיית ה-Light Fusion שוואווי שילבה גם בטלפונים אחרים שלה. טכנולוגיה זו מאפשרת למצלמה למעשה לצלם כמה תמונות בו זמנית בתאורה נמוכה בכדי ליצור תמונה סופית טובה יותר.

מעבר לכך יציע Honor V20 גם מסך נקי כמעט לחלוטין בתצורת Infinty O עם מצלמת הסלפי מתחת למסך שמציצה דרך חור קטן בקוטר 4.5 מ"מ. הוא יהיה מבוסס על המערכת על שבב שוואווי משלבת כעת במכשירי הדגל שלה, Kirin 980, ולפי רמיזות החברה הוא ככל הנראה יציע גם כן את מצב משחקים מואץ, וכן טכנולוגיה חדשה בשם Link Turbo שתשתמש בבינה מלאכותית כדי לבדוק מהי מהירות הגלישה המהירה יותר מבין WiFi ול-LTE, ולחבר את הטלפון בהתאם.

קרא עוד:  עסקים כרגיל: וואווי מדגימה ביצועי 5G למכשיר המתקפל שלה

שאר הפרטים יימסרו ב-26 בדצמבר בעת ההשקה הסין, וב-22 בינואר בעת אירוע ההשקה הגלובלי בפריס.

עדכון: המכשיר הושק וזמין לרכישה.

עדכון 2: קם לו גם מתחרה מבית שאומי – Redmi Note 7.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.