הקרב הכלכלי בין ארצות הברית לסין, שוואווי (Huawei) עומדת במרכזו, הולך לגבות מהחברה את המחיר הכי כבד עד עתה: גוגל (Google), כך מתברר, לא תאפשר לה יותר להשתמש בשירותים שלה, כולל Google Play. למעשה לפי הדיווחים, שהחלו בשירות הידיעות רויטרס, גוגל כבר הפסיקה בפועל לספק ליצרנית הסינית המובילה שירותי תוכנה וחומרה להוציא אלו שמכוסים ברישוי קוד פתוח.

לפי הדיווחים בגוגל בוחנים את המצב לאחר שנשיא דונאלד טראמפ חתם באופן רשמי בשבוע שעבר על הוספת וואווי לרשימת הישויות הלא רצויות. חברות אמריקאיות אינן רשאיות לנהל מערכת יחסים עסקית עם החברות הנמצאות ברשימה הזו, אלא אם הן פונות לקבלת אישור מפורש – ובמקרה של וואווי, והסימון המוגדר שלה בידי הנשיא עצמו, אין לכך סיכוי.

וואווי יכולה עדיין להמשיך להשתמש במערכת ההפעלה אנדרואיד, כמו יצרניות סיניות אחרות – כי מערכת ההפעלה עצמה מבוססת על קוד פתוח – אבל מעבר לכך לא תהיה לה גישה לאף שירות קנייני של גוגל. החברה אמנם יכולה לפתח, באופן תאורטי, סביבת הפעלה משלה שכוללת חנות אפליקציות – אבל כל מי שאי פעם הפעיל טלפון שמוגדר לשימוש בסין, בלי גישה לשירותים ולחנות של גוגל, יודע שזה לא יזכה להצלחה בעולם שהתרגל להשתמש בשירותים של החברה שלכאורה מתמקדת בעיקר בחיפוש.

קרא עוד:  אלה מחירי Galaxy S20 ו-Z Flip בישראל, יושקו בחודש הבא

הבעיה הקשה יותר, נכון לעכשיו, היא שייתכן וגוגל תפסיק באופן מיידי את שירות העדכונים עבור הטלפונים של וואווי שכבר קיימים כיום בשוק, וזה כמובן כולל את טלאי האבטחה החודשיים.