מלבד ה-Mate S אותו פגשנו באירוע ההכרזה של וואווי (Huawei) ב-IFA 2015, היצרנית הסינית הציגה את ה-G8 שהוכרז מעט לפני כן וצפוי להגיע לחנויות כבר בחודש הבא.

ה-G8 הוא כמעין גרסה מוזלת ל-P8 שהושק בארץ בחודש שעבר, אבל בלי להתפשר על היוקרה כמו של המכשירים המובילים. הוא מיוצר מאלומיניום, בעל מסך גדול עם פינות קמורות ומסגרת מתכתית נאה ומהודרת.

למכשיר מסך אף גדול יותר מאשר ה-P8 עם מסך של 5.5 אינץ’ ברזולוציית Full HD ולפי מבחני הביצועים שאנחנו הרצנו, גם ככל הנראה מהיר יותר בזכות שבב ה-Snapdragon 615 מרובע הליבות תומך 64 ביט, זאת בהשוואה לשבב מתומן הליבות מתוצרת HiSilicon ב-P8. הוא מגיע גם עם זיכרון עבודה של 2 או 3 ג’יגה-בייט RAM, כאשר בגבו מצלמה 13 מגה פיקסל ובקדמתו מצלמה 5 מגה פיקסל.

וואווי גם כללה את חיישן טביעות האצבע החדש, אותו אחד הקיים ב-Mate S ומאפשר, מלבד אימות מהיר, גם שימוש במחוות תנועה ביישומים שונים. כך בגלרייה נוכל לעבור בין תמונות בגרירה מצד לצד או לדפדפף בדפים בדפדפן.

באמזון גרמניה הוא זמין למכירה מוקדמת ב-399 אירו. צפו בוידאו שצילמנו בברלין כאן בהמשך.

הכותב היה אורך חברת וואווי בתערוכת IFA 2015

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.