חברת אלפא טלקום הכריזה היום על תחילת פעילות של מותג Huawei (וואווי) בישראל. החברה נחשבת לענקית התקשורת הסינית ולאחת המובילות בתחום ציוד התשתיות ויצרנית מכשירים חכמים ובעלת שם לא פשוט להיגוי:  “ראינו כי יש בלבול רב כיצד הצרכן הישראלי מבטא לבטא את השם, ורבים מכנים זאת באופן שונה. לכן לא אומרים חוואוי, אלא וָּוּא-וִּוּי וכחלק מההשקה יעלה קמפיין לשם המותג” אמר דרור אבישי, מנכ”ל אלפא טלקום.

וואווי היא יצרנית ענקית בינלאומית הפועלת בכל השווקים המערביים ונחשבת מספר 2 בעולם בתשתיות סלולר. לחברה מוצרי תקשורת ביתיים כמו מודמים ונתבים, ולתחום הסמארטפונים נכנסה רק בשנת 2009 וכבר היום נמצאת במקום הרביעי בעולם.

“בניית מותג חדש שלא היה עד כה בשוק הישראלי הוא לא דבר פשוט, אך אנחנו בטוחים שהמותג החזק יצליח להיכנס.”, בחנו מה בעצם רוצה הצרכן הישראלי מהסמארטפון שלו, ובסקר שביצענו מצאנו כי הצרכן רוצה מכשיר מתקדם, ממשק ידידותי, שיש לו אבא ואמא, זמן סוללה שיספיק לעבודה ממושכת, מכשיר מועצב ונראה טוב וכל זאת הוא רוצה במחיר משתלם” הוסיף אבישי. “הגענו למסקנה כי הוא לא  רוצה סמארטפון, אלא סמארטר-פון, חבילה הכוללת שירות, מכשיר מתקדם ומחיר נמוך.” החברה תציע אחריות מורחבת הכוללת נזק למסך, שבר, קורוזיה וכל נזק בר תיקון. במסגרת האחריות לשני הדגמים הראשונים שמושקים, מתחייבת החברה לתקן כל תקלה הניתנת לתיקון בהשתתפות עצמית של 150 ₪ בלבד (כולל שבר מסך, קורוזיה ועוד) או 440 ₪ בלבד במקרה של השבתה מלאה של המכשיר.

קרא עוד:  סמסונג שחררה עוד עדכון ל-Galaxy S10 וגם הוא מביא תכונות מ-Note 10

חברת אלפא טלקום היא חברת בת של קבוצת פל שלה בעלות של מספר חברות כמו רטפון, פל מעבדות, ועוד. החברה החלה בייבוא מכשירי וואווי, וכרגע יגיעו 3 מכשירים: ה-Y300, G510 ובהמשך גם ה-P6 הנחשב למכשיר לדק בעולם והם יימכרו ישירות בנקודות המכירה וגם דרך מפעילות הסלולר. היבואנית תשיק בקרוב מכשירים נוספים, כולל טאבלטים ומכשירי Windows Phone. כל מכשירי ווא-ווי מגיעים עם ממשק מותאם של החברה, Emotion UI על גבי מערכת האנדרואיד, וכן כולל יישום לחסכון בסוללה, שלדברי החברה יכול לחסוך עד 30 אחוז.

Huawei Ascend Y300 – הדגם מציג מפרט הכולל מסך מגע בעיצוב דק ובגודל 4 אינץ' עם רזולוציה של 480 על 800 מסוג HD IPS. מעבד 1.0Ghz בעל ליבה כפולה, נגן וידאו תומך HD  עם רזולוציה 720p ומצלמה ראשית של 5 מגה פיקסל ומצלמה קדמית של 0.3 מגה פיקסל. סוללה חזקה בהספק של 1730 מיליאמפר – כולל מערכת לאופטימיזציה ובקרת שימוש שמגדילה את ביצועי הסוללה ב- 30%. למכשיר נפח אחסון של 4 ג'יגה ורץ על מערכת הפעלה Andriod 4.1 JellyBean עם הממשק Emotion UI. המכשיר ישווק בצבעים שחור, לבן. מחיר: 849 שקל.

Huawei Ascend G510 – המכשיר מציג עיצוב דק במיוחד: עובי – 9.9 מילימטרים לאחיזה משופרת, רוחב – 67 מילימטרים, כאשר המסך בגודל 4.5 אינץ' ומסגרת המסך בגודל של 3.9 מילימטרים בלבד. מסך המגע מסוג HD IPS עם רזולוציה של 480 על 854. מעבד 1.2GHz בעל ליבה כפולה, נגן וידאו תומך HD עם רזולוציה 720p, מצלמה ראשית של 5 מגה פיקסל ומצלמה קדמית של 0.3 מגה פיקסל עם תצוגת FWVGA. למכשיר נפח אחסון של 4 ג'יגה,  סוללה חזקה 1700 מיליאמפר ומערכת האנדרואיד בגרסה 4.2. המכשיר ישווק בצבעים שחור ולבן. מחיר: 999 שקל.

קרא עוד:  מבחן הכיפוף מראה כי ל-Pixel 4 XL יש כשל ענק בתכנון

Huawei Ascend P6  – מצויד במסך LCD בגודל 4.7 אינץ’ וברזולוציה של 1,280×720 פיקסלים. לפי החברה זהו מסך 'ידידותי לכפפות', ובכך היא מתכוונת לומר שהוא רגיש ומדויק מספיק לשימוש גם בחורף, בעת שבאזורים רבים בעולם לובשים כפפות על הידיים. הוא בעל מעבד מרובע ליבה במהירות 1.5 ג'יגה-הרץ שמבוסס על Cortex-A9 של ARM, מעבד שייצרה בעצמה, בדומה לקיים במספר מכשירים אחרי של החברה, כדוגמת ה-Ascend Mate . המצלמה הראשית היא ברזולוציה של 8 מגה פיקסל עם עדשת BSI F/2.0 המסוגלת לצלם תקריב (מקרו) החל מ-4 ס”מ בלבד, ואילו המצלמה הקדמית 5 מגה פיקסל, שניהם מצלמים וידאו ב-HD. הוא יושק בחודש אוקטובר בצבעים שחור ולבן. המחיר: סביב 2,000 שקל.