עכשיו זה רשמי: וואווי (Huawei) תשלח לחנויות את מכשירי ה-Huawei P10 החדשים לכל המאוחר באפריל 2017. האישור לכך מגיע ממנכ"ל החברה עצמו יו צ'נדונג. כאמור מדובר בשני מכשירים בסופו של דבר, אחד עם מסך שטוח ואחד עם מסך קמור משני הצדדים שייקרא Plus. מעבר לכך ההבדלים בין המכשירים אמורים להיות זעירים, וזה כולל חיישן טביעות אצבע שיהיה ממוקם בחלקו הקדמי של המכשיר ולא מאחור, מתחת למצלמות, כפי שהוא ממוקם ב-P9. וכן, מערך המצלמות הכפול ממשיך גם בדור החדש.

המכשירים החדשים בקו ה-P10 יגיעו עם מסך 5.5 אינץ', והפעם בוואווי כנראה ישפרו את הרזולוציה מ-FHD ל-2K מה שגם יוביל גידול בצפיפות הפיקסלים מ-423 ל-534 פיקסלים לאינץ'. המכשירים יתבססו על המעבד Kirin 960 של היי-סיליקון (HiSilicon), מעבד מתומן ליבות, ארבע מהן Cortex-A73 במהירות 2.4 ג'יגה-הרץ, וארבע ליבות Cortex-A53 במהירות 1.8 ג'יגה-הרץ. השבב הגרפי יהיה Mali-G71 בגרסת שמונה ליבות. מערכת ההפעלה אנדרואיד 7.0 מהקופסה.

מבחינת זיכרון, באופן לא מפתיע, יוצעו המכשירים עם 4 ג'יגה-בייט זיכרון עבודה ו-64 ג'יגה-בייט זיכרון אחסון או 6 ג'יגה-בייט זיכרון עבודה עם 128 ג'יגה בייט אחסון.

גם ב-P10 המצלמות מיוצרות בשיתוף פעולה טכנולוגי עם לייקה (Leica) יצוידו בחיישנים בגודל 12 מגה-פיקסל, אבל עם מפתח f/1.7.

שאר הפרטים עדיין לא ידועים, כמו גם המחירים, כמו שלא ברור האם תהיה הכרזה בפועל ב-MWC 2017, וזאת כי החברה בדרך כלל עורכת אירועי השקה במרחק מה מהתערוכה הגדולה בברצלונה.