לפני זמן לא רב סיקרנו המכשיר הראשון שהיבואנית הרשמית של הטלפונים של Huawei הביאה לישראל, ה-Y300. מכשיר המיועד למשתמשי בעלי תקציב נמוך ומעוניינים במכשיר בסיסי. הפעם אלפא טלקום, נציגת Huawei בישראל השיקה את ה-Ascend P6. המכשיר שעד לא מזמן החזיק בתואר המכשיר הדק בעולם נוחת באיחור קל (בהקשר ליבוא הישראלי יש לומר שזה זמן מהיר יחסית) של 5 חודשים. Ascend P6 מרכז את מיטב המאמצים של מהנדסי ומעצבי Huawei להוות ספינת דגל אשר תוכל לעמוד בתחרות מבית ומחוץ. אז בוא נראה מה יש לנו כאן.

פשוט יפה
המראה הוא עיקר הנושא במכשיר , עוד ביושבו בקופסא המכשיר אשר הגיע אלינו בצבע לבן נראה מרשים. תחושת הרושם מתחדדת כאשר אוחזים אותו ביד בעובי של 6.18 מ"מ בלבד קשה שלא ליהנות מדקיקות המכשיר, זה בהחלט המכשיר הדק ביותר שהחזקנו ביד . למרות שמכשירים "סינים" יוצרים קונוטציה של מוצר זול, כאן ההפך הוא הנכון איכות החומרים וההרכבה הן מהגבוהות שראינו. גב המכשיר עשוי מתכת והפלסטיק המרכיב את השאר איכותי במיוחד והתחושה ביד היא של חומר מאוד איכותי ושל מוצר עמיד. בנוגע למראה קשה שלא לראות דמיון למכשיר האייפון 5 של אפל, הדבר נראה הן במסגרת המתכת העוטפת את המכשיר מסביב והן במיקום המצלמה והפלאש בגב המכשיר.

בצד ימין של המכשיר נוכל למצוא את כפתור ההדלקה ומתחתיו לחצן הווליום . הכפתורים עשויים ממתכת וממשיכים את הקו העיצובי ואת איכות החומרים במכשיר. מתחת לכפתור הווליום נמצא שתי מגירות נשלפות  – האחת בשביל הסים והשנייה בשביל כרטיס זיכרון מסוג מיקרו SD בתמיכה עד נפח של 32 ג'יגה. כאן נציין שתי נקודות לזכות Huawei : הראשונה, בעוד הטרנד העולמי במכשירי הדגל הוא וויתור על מקום לכרטיס זיכרון על אחת כמה וכמה בגופים דקים עשויים מקשה אחת ללא סוללה נשלפת .Huawei הצליחה לשלב חריץ הרחבה בגוף הדק הזה. נקודה שנייה מתייחסת להנדסת האנוש, כמו שציינו את כרטיס הזיכרון והסים הנכנס לתוך מגירה בדומה למה שנראה באייפון או בנקסוסים למיניהם, אך לא עוד ריצות וחיפושים עבור סיכות, מחטים ומסמרים לפתיחת המגירות, Huawei שילבה בגוף המכשיר את אותה סיכה ייחודית לפתיחת המגירות היא נכנסת בתחתית המכשיר מוסוות עד לרגע שבו תצטרכו אותה.

Huawei-Ascend-P6-Side

מסך איכותי אך לא fHD
אומנם ה Ascend P6 נמצא בקטגורית מכשירי הפרימיום של החברה אך בניגוד לסטנדרט בקטגוריה המסך הינו מסך 4.7 אינץ ברזולוציה של 1280X720, כלומר 720P מסוג LCD. הדבר קצת מאכזב היות וציפינו כמו בכל המכשירים אשר הוכרזו השנה גם אלו של החברות הסיניות הזולים והאיכותיים פחות, לרזולוציה של FHD 1080P. אם זאת יש לציין שאנו נקבל 312 PPI, צפיפות פיקלים בהחלט טובה והמסך בהיר מאוד (גם לעבודה בחוץ בשמש) הצבעים רווים והתצוגה חדה למדי כך שלא הרגשנו בחסרון בולט ממשי במסך. ההבדל ברזולוציה בא לידי ביטוי רק כאשר שמנו את המכשיר ליד מכשיר בעל רזולוציה של 1920×1080 ואז ניתן לראות פער מסוים באיכות המסך. מסך המכשיר מגיב מאוד יפה ומדויק לכל מגע אצבע ,המכשיר גם מצויד בטכנולוגיה המאפשרת לעבוד עם המסך גם באמצעות כפפות כך שרגישות המסך יכולה להתחדד אף יותר (אם כי סימון האפשרות הזו יצרוך מעט יותר סוללה).

ממשק משולב
המכשיר מגיע עם גרסת האנדרואיד 4.2.2 ג'לי בין כשעליו מולבש הממשק של Huawei העונה לשם Emotion UI. את הממשק הנ"ל סקרנו בביקורת שעשינו למכשיר ה-Y300 אך נציין כאן את עיקרי הדברים. הממשק מנסה לשלב בין תכונות ה-iOS של אפל ויתרונות האנדרואיד של גוגל. לא נמצא כאן מגירת אפליקציות, כל האייקונים פרושים על פני המסכים (המגיעים עד 9), כל אפליקציה שנתקין תתווסף לאחד המסכים כאשר ניתן לאגד בקלות אפליקציות לתיקיות ע"י גרירה של צלמית אחת על השנייה.

קרא עוד:  הביעו משאלה: מה גוגל תחשוף באירוע של סמסונג?

huawei_p6_back

תוספת נוספת המגיעה עם הממשק היא הווידג'טים של Huawei ביניהם ניתן למצוא ווידג'ט המשלב מזג אוויר, אנשי קשר ושעה נוכחית. עם ניסיוננו כמעט בכל לאונצ'ר בגוגל פליי אפשר לומר בבטחה שזהו אחד הממשקים המהירים והחלקים שיצא לנו לעבוד איתם. לחובבי ההתאמה האישית ישנו מספר רב של ערכות נושא (קרוב ל-100) ובהן שילובים שונים של אייקונים וטפטים כך שניתן לעצב את המכשיר כראות המשתמש. עוד מיתרונות הממשק, Huawei  מאפשרת להתאים ולשנות בצורה נוחה ביותר את כפתורי המערכת המופיעים בבר ההתראות ובנוסף בלחיצה על כפתור הכיבוי יופיע לנו גלגל המאפשר לברור פרופיל קול בצורה מהירה ונוחה (משקט, לפגישה, לצלצול וכד').

Huawei בחרה לתת מקום גם לפן האבטחה במכשיר ע"י הוספה של תיקייה בשם "management" אליה נוכל להכניס אפליקציות אשר נוכל להגדיר להן האם הן יכולות או לא לשלוח הודעות בדחיפה למכשיר. דרך התיקייה גם נקבל התראה בפעם הראשונה בה אפליקציה תנסה לשלוח הודעת דחיפה שכזו ותשאל אותנו האם אנחנו מאשרים זאת.

לחובבי האנדרואיד האדוקים יהיה קשה להתרגל לממשק של החברה, במיוחד החוסר של מגירת האפליקציות. מצד שני, למשתמשי ה-iOS הרגילי לזה כנראה שזה יהיה הרבה יותר קל להסתגלות.

Huawei-Ascend-P6-handביצועים: דרוש שיפור
בניגוד לכל מכשיר אחר של החברה, Huawei בחרה ללכת במכשיר עם שבב מתוצרתה. מדובר בשבב עם מעבד מרובע ליבה במהירות שעון של 1.5GHz מסוג Cortex A9 K3V2. המכשיר נותן תחושה של עבודה מאוד חלקה ורציפה. אין גמגומים או השהיות בפתיחת אפליקציות, למרות שבמעבר בין אפליקציות ניתן לחוש בדיליי קל אך זה קרה בצורה לא אחידה ולכן אנו מעריכים שעדכוני התוכנה הבאים הדבר ייפתר. עם 2 ג'יגה זכרון פנימי (RAM), העבודה השוטפת חלקה וניתן לעבוד עם תוכניות בריבוי משימות עד רמה מסויימת. מיילים, יומן, טלפון והדעות SMS לא יוכלו לגרום למכשיר להתאמץ, אך בפתיחת אפליקציות כבדות יותר המכשיר יראה סימני עייפות קלים. למרות שהמכשיר מרגיש מהיר למדי, אנו מוכרחים לציין כי התחושה היא שבאופן שוטף היינו רוצים לראות אותו קצת מהיר יותר.

גם המספרים מסגירים את מה שכתבנו: באפליקציית Antutu לבחינת ביצועי המכשיר קיבלנו ציון של 14,808 נקודות בלבד. לשם השוואה, מכשיר ה-Nexus 4 קיבל אצלנו 17,483 נקודות וה-Galaxy S3 קיבל 18,905 נקודות. גם בשאר המבחנים המצב היה דומה – Quadrant קיבלנו 5264 נקודות וב-Vellam HTML 5קיבלנו  1456 נקודות ו-Vellamo Metal קיבלנו 458 נקודות.

סוללה סבירה
הבחירה בשימוש בשבב תוצרת עצמית הייתה יכולה להיות חכמה יותר אם Huawei  היו מגדילים לעשות ולשפר את איכות צריכת הסוללה, אך במצב הנוכחי קשה לראות סיבה מדוע החברה בחרה לעשות שימוש בשבב כזה מתוצרתה על פני שבב אחר. הסוללה איתה מגיעה המכשיר הינה 2000 מיליאמפר. ראינו גדולות יותר אך ההנחה היא מכיוון שמדובר במסך 4.7 אינץ' ברזולוציה שאיננה fHD ועובי דקיק, צריכת הסוללה תהייה סלחנית, אז ההנחה לא לגמרי נכונה. הצהרת היצרן היא על 14 שעות שיחה ו-315 שעות המתנה. בשימוש יומיומי מתון (החל מהשעה 8 בבוקר) שכלל שעה גלישה ב WI-FI, תקשורת נתונים סלולרית דולקת תמיד, חצי שעה ניווט ושעה של שיחות הגענו אל שעות הערב המאוחרות כאשר המכשיר נמצא על אחוזים בודדים במד הסוללה. היות והסוללה אינה ניתנת להחלפה יש לקחת זאת בחשבון – זמן שימוש ממוצע, לא מעבר.

קרא עוד:  הממשל האמריקאי: וואווי שתלה דלתות אחוריות למעקב ברשתות בכל העולם

אומנם ההשוואה אינה הוגנת אך בניסיון להפעיל את המשחק "Real Racing" ב-Ascend P6 לעומת גלקסי S4, ניתן היה לראות פער דרסטי עד כדי כך שברגעים מסויימים ההרגשה הייתה ש-Ascend P6  נכנע לגמרי מלנסות לעלות את המשחק. כך שלחובבי המשחקים עתירי הגרפיקה היינו ממליצים לחשוב פעמים בנוגע לרכישת המכשיר אם הייעוד שלו יהיה למשחק.

מצלמה
בניגוד למגמה בקרב ספינות הדגל אשר יצאו בזמן ההכרזה על ה-Ascend P6 אשר מצוידות בחיישנים עתירי מגה פיקסלים 13 כסטנדרט,   בחרה לציד את המכשיר במצלמת 8 מגה פיקסל והבחירה תמוהה עוד יותר בהתחשב בכך שהמצלמה הקדמית היא בעלת חיישן של 5 מגה פיקסלים, איכותי לכל הדעות בעבור מצלמה קדמית. אז מה יש לנו לומר על המצלמה הקדמית? למרות המחסור היחסי בפיקסלים אל מול המתחרות, Huawei השאירה כמה טריקים בשרוול של המכשיר. ראשית היא ציידה את המצלמה ביכולות מאקרו (צילום תקריב) משופרות, מה שאומר שניתן לצלם אובייקטים בברור כבר ממרחק של 4 ס"מ (זאת בעזרת החיישן של סוני המותקן במצלמה ובתמיכת התוכנה). איכות התמונות סבירה אך רחוקה מלהרשים. בשימוש ניתן היה לשים לב כי היא פעולת הפוקס האוטומטי לא אחידה ולעיתים (רחוקות אומנם) קיבלנו תמונות מטושטשות. הצבעים אשר התקבלו בתמונות מעט רווים, לא משהו נורא מידי. למצלמה יש קושי להתמודד עם תנאי תאורה מאתגרים כמו יום מעונן או חדר חשוך וכדי לפצות על תנאי התאורה המצלמה מנסה לשפר את התמונה מה שגורם לתמונות לצאת מעט גרעיניות.

ממשק המצלמה מזכיר שילוב של טאצ'וויז של סמסונג ואת הממשק המקורי של האנדרואיד ומכיל אפשרויות רבות לשליטה בצילום. ניתן לתייג תמונות באמצעות ה GPS, ניתן ללכוד תמונות באמצעות לחיצה על המסך, צילום פנורמה, HDR, וביוטי -אופציה אשר מאפשרת לתקן פגמי עור אוטומטית. אפליקציית המצלמה באמת בין המוצלחות שהשתמשנו בהן.

השורה התחתונה
אז מה היה לנו כאן: מכשיר יפיפה באיכות בניה מהגבוהות שראינו. המכשיר דקיק ואופנתי. המסך איכותי למדי גם אם מדובר ב 720P והמעבד עושה עבודה טובה יחסית בשימוש סטנדרטי אך בדרישות מחמירות של משחקים ואפליקציות כבדות הפועלות במקביל נרגיש כי המכשיר מתאמץ לתפעל את הכל. ואולם, התמחור שלו (2099 שקל) לדעתנו מעט גבוה לאור ההבדלים הללו ולמרות כי מדובר במכשיר שעושה רושם רציני, לא בטוח שהקהל הישראלי עוד בשל למכשיר סיני בסכום שכזה.

מפרט

  • מסך: 4.7 אינץ’ 720×1280, מסוג IPS+ LCD
  • מעבד: מרובע ליבה 1.5GHz דגם Huawei K3V2
  • מצלמה: 8 מגה פיקסל 3264×2448, פוקוס אוטומטי, LED, 1080p
  • מצלמה קדמית: 5 מגה פיקסל 720p
  • זיכרון: 2GB זיכרון עבודה, 8 או 16GB פנימי, חריץ microSD עד 32GB
  • רשתות: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 ו-HSDPA 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100
  • סוללה: 2000mAh
  • מידות 132.7×65.5×6.2 מ”מ
  • קרינה: 0.64  W/kg
  • משקל: 120 גרם

כתב: יגאל בר