האם וואווי (Huawei) ושאומי (Xiaomi) יגבירו את הלחץ מול סמסונג (Samsung) ואפל (Apple), כל אחת בדרכה, במהלך 2019 בהיבט של נתח שוק בעולם הטלפונים החכמים? שתי החברות, לפי דיווחים, מעריכות שגם בשנה הקרובה הן יזכו לראות גידול משמעותי מאוד במכירות הטלפונים שלהן, ב-20% ויותר, וזאת למרות ההאטה הגדולה – ואף חשש לירידה – בשוק כולו.

בוואווי צופים שבמהלך 2019 תמכור החברה, שכבר סופרת שני רבעונים רצופים כחברה שממוקמת במקום השני ברשימת החברות שמוכרות הכי הרבה – ולא משנה איזו חברת ניתוח שוק מפרסמת את הדיווח שלה, כ-200 מליון טלפונים ואף יותר. מדובר במספר שאם יושג יהווה קפיצה של 25% לעומת המכירות של 2018 פחות או יותר – עדיין אין הרי אומדן סופי באופן טבעי. למותג ה-Honor של החברה יש תפקיד חשוב בתחזית הזו כי הוא יאפשר לחברה להתחרות חזק מאוד בשוק הביניים ואף למטה מכך.

שאומי, גם בזכות הקפיצה המרשימה שלה לצמרת בהודו, צופה לגידול של כ-20% במכירות שלה במלך 2019, כשקו המטרה שלה עומד על כ-150 מליון מכשירים.

ההערכה היא שהגידול במכירות של שתי החברות לא יבוא מסין דווקא, אלא מבחינה גלובלית. למעשה, השוק הסיני בפרט ובדרום מזרח אסיה בכלל מתקרב לעצירה בגידול, כך שחברות כמו אופו (Oppo) ואחותה ויוו (Vivo), שמוכרות כמעט אך ורק באזור הזה, לא יזכרו לראות גידול במכירות, אם לא גרוע מכך.