יצרנית התקשורת Huawei הכריזה באופן רשמי על ה-Ascend P6, הסמארטפון אשר ידיעות לגביו דלפו כבר בחודש שעבר – וזהו המכשיר הדק ביותר בעולם. החברה הצליחה לדחוס לתוך עובי של 6.18 מ"מ מפרט יחסית חזק ועיצוב מרשים, ויתרה מכך, מדובר גם במכשיר זול לעומת המתחרים.

ה-Ascend P6 מצויד במסך LCD בגודל 4.7 אינץ’ וברזולוציה של 1,280×720 פיקסלים. לפי החברה זהו מסך 'ידידותי לכפפות', ובכך היא מתכוונת לומר שהוא רגיש ומדויק מספיק לשימוש גם בחורף, בעת שבאזורים רבים בעולם לובשים כפפות על הידיים.

הוא מצויד במעבד מרובע ליבה במהירות 1.5 ג'יגה-הרץ שמבוסס על Cortex-A9 של ARM, מעבד שייצרה בעצמה, בדומה לקיים במספר מכשירים אחרי של החברה, כדוגמת ה-Ascend Mate . המצלמה הראשית היא ברזולוציה של 8 מגה פיקסל עם עדשת BSI F/2.0 המסוגלת לצלם תקריב (מקרו) החל מ-4 ס”מ בלבד, ואילו המצלמה הקדמית 5 מגה פיקסל, שניהם מצלמים וידאו ב-HD.

ascend_p6_black_side_1על מערכת ההפעלה האנדרואידית, בגרסת Jelly Bean, החברה הטמיעה ממשק Emotion UI מותאם שכולל מגוון מאפיינים ושינויים נוספים. זיכרון עבודה של 2 ג’יגה RAM אמור להספיק לשימושים השונים. האחסון הפנימי קטן יחסית ומוצע בנפח 8 ג’יגה-בייט בלבד, אך כרטיס microSD ישלים את החסר במקרה הצורך. הוא מגיע עם שלל יכולות תקשורת, אולם כרגע ללא תמיכה ב-LTE. כמו כן הוא מאפשר שימוש בסים כפול עם סוללה סופר דקיקה בהספק של 2,000mAh.

קרא עוד:  דיווח: 5G הראשון של אפל בשנה הבאה, כל הדגמים יעברו שנה לאחר מכן

החברה מתכננת השקה רחבה באירופה וארה”ב כאשר מחירו יעמוד על $375 (כ-1,348 שקל) ואילו באירופה המספר דומה רק המטבע ביורו, למרות שבחלק מהמקומות הוא יימכר במחיר יותר יקר.