וואווי (Huawei), במקביל להכרזה על משפחת טלפוני ה-Nova 5 החדשים שלה, הכריזה גם על שני טאבלטים חדשים – וזה אירוע בפני עצמו בשוק שהולך ומגלה סימני היעלמות. הטאבלטים הם שתי גרסאות של MediaPad M6, אחת עם מסך 8.4 אינץ' ואחת עם מסך 10.8 אינץ' שמעבר לכך דומים כמעט בכל, להוציא כמובן גודל הסוללה וכן הרמקולים.

על פניו מדובר בטאבלטים יוקרתיים למדי ולא רק בזכות העיצוב שמבוסס על צבע לבן מבהיק עם תיחום בצבע זהב, אלא בגלל שמדובר במסכי LCD ברזולוציית 2K ובשימוש במערכות על שבב המובילות, נכון להיום, של החברה, Kirin 980. וואווי הצמידה אליהם 4 גיגה-בייט זיכרון עבודה לצד 64/128 גיגה-בייט זיכרון אחסון, וזה קצת מאכזב בהיבט מסוים.

מקדימה יש מצלמת 8 מגה-פיקסל ומאחור מצלמת 13 מגה-פיקסל, וכאמור הדגם עם מסך ה-8.4 אינץ' מגיע עם סוללה בנפח עבודה של 6,100 מילי-אמפר/שעה לעומת 7,500 מילי-אמפר/שעה בטאבלט הגדול יותר. האחרון גם נהנה ממערכת רמקולים מתקדמת יותר כשוואווי בחרה לשלב בארבע פינותיו רמקולים של הרמן קארדון (Harman Kardon). מעבר לכך מגיעים הטאבלטים עם מחברי פוגו (Pogo) חדשים שמאפשרים חיבור קל של מארז שכולל מקלדת.

הטאלבטים יהיו זמינים בפועל בתחילת יולי כשהקטן יותר יתחיל במחיר של 290 דולר עבור דגם 4/64 גיגה-בייט עם WiFi בלבד ועד 390 דולרים עבור 4/128 גיגה-בייט עם תמיכה ב-LTE, כשאחיו הגדול יותר יימכר במחירים שיתחילו בכ-330 דולרים ויגיעו עד 510 דולרים בהתאם.