שוק הטלפונים ממשיך לטפס ולצמוח בגודלו, אבל הכוונה היא לא לכסף ולמספר היחידות שנמכרו הפעם, אלא לגודל המסך. לפי דיווח באתר של העיתון The Bell מדרום קוריאה, וואווי (Huawei) מתכוונת לנסות לכבוש את פסגת הגודל והיא ביצעה הזמנה גדולה של פאנלים בגודל של 6.9 אינץ' מסמסונג (Samsung), ומדובר במסכי OLED.

לפי ההערכה וואווי כבר צוברת פאנלים במלאי לקראת הייצור בפועל של מכשירי הדגל הבאים שלה בסדרת ה-Mate, כשבתכנון שני טלפונים לפחות: Mate 20 ו-Mate 20 Pro. אחד מהם אמור להגיע, כאמור, עם מסך בגודל 6.9 אינץ'. מכשירים אלו אמורים להגיע לשוק ברבעון אחרון של 2018, ואולי אף יידחו לרבעון הראשון של 2019.

מבחינת וואווי מדובר במכשירים הגדולים ביותר אי פעם, והשאלה היא האם שיאומי (Xiaomi) תשחרר קודם – אם בכלל – את ה-Mi Max 3 שאמור להיות מצויד במסך 6.99 אינץ'.

בכל מקרה, לפי האתר המטרה העיקרית של וואווי היא השוק הסיני ולא השוק הגלובלי דווקא, כי מדובר בשוק בו יש העדפה חזקה למכשירים עם מסך גדול בגלל האופן הציורי של השפה. וואווי לפי הדיווחים היא החברה שמוכרת הכי הרבה טלפונים בסין עם נתח שוק של 21.2%. מבחינה גלובלית נתח השוק שלה 11.4%, והיא שלישית לאפל (Apple) ולסמסונג עם 15.1% ו-22.6% בהתאמה.

מה שמעניין הוא שנכון להיום התוכניות של היריבות שלה, בהיבט של מסכים גדולים, מסתכמות ב-6.46 אינץ' במקרה של ה-iPhone X החדש, ו-6.38 אינץ' במקרה של ה-Galaxy Note 9. כלומר סמסונג תייצר פאנלים לטלפונים גדולים יותר ממה שהיא בעצמה משתמשת.