לקוחות HTC מדווחים כי צצה להם פרסומת במקלדת המובנית המגיעה במכשיר האנדרואיד של החברה, ה-TouchPal, זאת מבלי שאישרו זאת או קיבלו הודעה על כך.

TouchPal היא מקלדת עצמאית והחברה המפתחת פועלת בשיתוף פעולה מזה מספר שנים עם HTC. מדובר אמנם בגרסה החינמית של של המקלדת המגיעה עם כל מכשיר חדש של HTC, אך עם זאת היא גם לא ניתנת להסרה בדרכים המקובלות. הגרסה בתשלום מסירה את הפרסומות, אך זה וודאי לא צריך להיות הפתרון עבור הלקוחות של HTC.

https://twitter.com/meeeganmeow/status/886599343037444096

מתברר כי הפרסומות החלו להופיע בעדכון האחרון של המקלדת, שגם שמה שונה ל-TouchPal Keyboard for HTC. בשל כך החברה קיבלה אלפי תלונות על הופעת הפרסומות וחלק לא קטן מהמשתמשים כילה את זעמו בעמוד האפליקציה בחנות ה-Google Play, עד כדי הורדת הדירוג.

HTC לא הגיבה לטענות, אך כפי הנראה הדבר לא נעשה באישורה וכי TouchPal הוסיפה את הפרסומות באופן עצמאי. במענה למשתמשים אמרה HTC כי הפתרון הוא להסיר את העדכונים האחרונים של האפליקציה. לנו זה נראה רק כמו פלסטר לבעיה גדולה בהרבה שמלכתחילה לא הייתה אמורה להתרחש.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.