בשעה שכאן בישראל שעת לילה מאוחרת, חברת HTC, ב-3 שורות, בדף הפייסבוק הרשמי שלה, הודיעה:

"בעקבות כמות מדהימה של משוב של הלקוחות, שאנשים רוצים גישה חופשית לBootLoader על מכשירי HTC. אני רוצה שתדעו שהקשבנו. היום, אני מאשר שאנחנו לא נחסום יותר את הגישה אל ה-BootLoader במכשירים שלנו. תודה על על להיטותכם, תמיכתכם וסבלנותכם" כותב פיטר צ'ו, המנכ"ל של HTC.

מלבד המשמעויות המשניות של ההודעה, על כך למשל שאת עמוד הפייסבוק של החברה לא מנהלת סתם חברת יח"צ (כמו שקורה לא מעט, לפעמים עם תוצאות מפתיעות), או שהחברה לא מצאה צורך לשחרר הודעה לעיתונות באמצעות אתר שזה ייעודו, אלא באמצעות דף הפייסבוק, יש גם דברים שההודעה לא מספרת – האם מדובר בהצהרת כוונות לעתיד, או בשינוי מדיניות שישפיע על מכשירים שכבר שוחררו בלי גישה ל-BootLoader, כמו מכשיר ה-Sensation?

השימוש באותו BootLoader, שאנחנו מחכים בקוצר רוח שהאקדמיה ללשון עברית תתן לו שם בעברית, רק כדי שנוכל להתעלם ממנו ולהמשיך להשתמש ב-BootLoader, אז השימוש בו, הוא מנהג נפוץ בקרב משתמשי מכשירי Android בשביל להחליף את הרום של מערכת ההפעלה לאחד יותר טוב. אמנם החלפת הרום בלי הגישה המובנית ל-BootLoader היא לא בלתי אפשרית, רק מסובכת, אבל גוגל, במכשירים שהיא נותנת להם חסות (הנקסוסים), מגישה את המכשיר עם גישה ל-BootLoader, ונראה כי יש טרנד הולך וגובר של חברות אשר מיישרות קו עם המדיניות של גוגל, ומשווקות מכשירים עם גישה ל-BootLoader, כמו מוטורולה וסוני אריקסון. נקווה שהטרנד יתפוס את כל החברות אשר מייצרות מכשירי Android, ואפילו יזלוג לכיוון המערכות האחרות. אפילו חסידי נוקיה, היו שמחים לראות מכשירי סימביאן ישנים, ועתידיים מגיעים במצב ה"פרוץ" ללא צורך בהחתמות כדי להתקין ערכת נושא חדשה.

-פרסומת-
זהו הפרופיל האישי שלי, והוא יכול לשמש לי כבמה להלל את עצמי ולספר על עצמי סיפורי אלף לילה ולילה... אבל אין הנחתום מעיד על עיסתו, לכן, אצטט את גדולי האומה:"יש איזה רועי אחירון מטומטם מעצבן באתר TGSPOT..." (אריק, טרול, פיקסלים על פורום, 2011)ובנימה רצינית, טכנולוג, כותב להנאתי, גם מצלם (לפעמים).