לאחר חודשים של שמועות והדלפות שהותירו מעט מקום להפתעות, הכריזה היצרנית הטיוואנית HTC באופן רשמי על מכשיר הדגל החדש שלה: U12 Plus. מדובר בדגם יחיד – אין U12 ״רגיל״, וב-HTC מסבירים כי כוונתם הייתה להבהיר ללקוחות שאין בכוונתה להציג דגם פלוס משודרג בעוד מספר חודשים, והם יכולים לרכוש את ה-U12 Plus בביטחון מלא כי מדובר במכשיר הדגל של HTC לשנה הנוכחית.

בהתאם להדלפות, כולל U12 Plus מסך בגודל שישה אינצ׳ מסוג Super LCD 6, וברזולוציה של 2880X1440 פיקסלים. רבים ישמחו לשמוע כי ב-HTC בחרו שלא לשלב מגרעת בעיצוב המכשיר, אם כי נעדר בו חיבור אוזניות סטנדרטי. המפרט כולל את ערכת השבבים העדכנית Snapdragon 845 מבית קוואלקום (Qualcomm), זיכרון 6 גיגה-בייט ו-64 גיגה-בייט לאחסון קבצים (בארה״ב, בסין ובקנדה ניתן יהיה לבחור גם בדגם עם 128 גיגה-בייט).

U12 Plus מתהדר בארבע עדשות מצלמה, שתיים מאחור ושתיים מלפנים. הצמד הקדמי מצויד בזוג חיישנים 8 מגה-פיקסל, האחת עם חדשה רחבה 84 מעלות. המערך מציע צילומי פורטרט משופרים ופילטרים מציאותיים במיוחד (כמו אוזני ארנב), אולם המצלמה אינה מסוגלת לזהות פנים ברמת אבטחה גבוהה מספיק בכדי להחליף את חיישן טביעות האצבע, הממוקם בצידו האחורי של המכשיר.

מערך הצילום האחורי משלב חיישן ראשי 12 מגה-פיקסל עם מייצב תמונה (OIS) ומפתח צמצם f/1.75. החיישן הנוסף הוא ברזולוציה של 16 מגה-פיקסל התומך בזום אופטי x2. ניתן לצלם באמצעותם וידאו ב-4K ב-60 פריימים בשנייה או הילוך איטי באיכות 1080p ב-240 פריימים בשנייה. ניתן להקליט גם אודיו ב-360 מעלות בזכות השימוש בארבע מיקרופונים היקפיים.

חידוש נוסף הוא החלפת הכפתורים המכאניים שבצידי המכשיר, כמקובל בתחום הטלפונים החכמים, בכפתורים דיגיטליים שטוחים שלמעשה אינם נעים בזמן הלחיצה. בדומה לאפקט ה-Force Touch המוצע בחלק מדגמי האייפון, הקשה על הכפתור תיצור תגובת רטט בעלת תחושה הדומה לזו של לחיצה.

המכשיר עמיד בפני מים ואבק (תקן IP68), וכולל גם רמקולים חזקים במיוחד בטכנולוגיית BoomSound הבלעדית ל-HTC, וסוללה בנפח 3,500 מיליאמפר/שעה עם תמיכה בטעינה מהירה QuickCharge 4.0. מערכת ההפעלה היא אנדרואיד 8.0 בגרסה נקייה משינויים, למעט התקנה מראש של הסייענית הדיגיטלית אלקסה של אמזון (Amazon Alexa), לצד Google Assistant.

U12 Plus צפוי להגיע למדפי החנויות במהלך השבועות הקרובים במחיר של כ-800 דולרים, ויימכר גם ישירות מ-HTC דרך אתר האינטרנט הרשמי.