לפני כחודש הכריזה HTC על מכשיר הדגל שלה לשנה הקרובה, ה-HTC U11, כשאחת התכונות המרכזיות שבו הייתה ה-Edge Sense – שולי המכשיר הרגישים למגע וללחיצות. אלא שמתברר שדווקא התכונה המיוחדת הזו עומדת בעוכרי המכשיר, בכל הנוגע לעמידות שלו.

זאק נלסון מ-JerryRigEverything פרסם סרטון חדש בוא הוא מעביר, כהרגלו, סדרה של בדיקות ומבחנים כדי לבחון את עד כמה המכשיר עמיד והפעם הוא HTC U11. הבדיקות כללו בין היתר שריטות, חשיפה לחום, כיפוף ועוד. בכל הנוגע למבחני השריטות, זכוכית ה-Gorilla Glass 5 של המכשיר הצליחה להגן על המסך מפני שריטות של מפתחות או מטבעות (אך לא מפני גרגרי חול, משום מה), אך חיישן טביעות האצבע נשרט בקלות רבה יותר (אם כי עדיין מתפקד כראוי). מהבחינה הזו זכה המכשיר לציון של 6, בדומה למכשירים כמו iPhone 7 או Galaxy S8.

ראוי לציין כי גם המצלמה הקדמית והאחורית מוגנות כהלכה מפני שריטות, וכך גם השוליים הלחיצים שממשיכים לתפקד כרגיל גם כאשר הם שרוטים. מבחינת חשיפה לחום, לקח לפיקסלים של המסך 8 שניות בלבד לפני שהם הפכו לשחורים לחלוטין – אך החדשות הטובות הן שהם חזרו לעצמם מיד לאחר התקררות.

אלא שהחדשות הרעות באמת מגיעות במבחן הכיפוף – מתברר שהשוליים הרגישים למגע הופכים את מבנה מכשיר לרגיש במיוחד, ולא לקח הרבה מאמץ כדי לכופף אותו, לעקם אותו לחלוטין ולבסוף גם לשבור אותו. הזכוכית של הפאנל הקדמי נשברה מיד עם תחילת הכיפוף, בעוד הפאנל האחורי החזיק מעמד למשך זמן ארוך יותר, אך המכשיר עצמו הפסיק לעבוד הרבה לפני. מה שאומר שבלי כיסוי, אין באמת סיכוי שהמכשיר ישמור על שלמות מבנית לאורך זמן בכיס.

קרא עוד:  ועכשיו תורו של הגדול: כך יראה +Galaxy S11