ביום חמישי ננעלה תערוכת ה- MWC 2013 בברצלונה. נראה שבשביל HTC הטייוונית שזכתה לתשומת לב רבה מכלל הנוכחים בתערוכה וגם מצד המומחים בתעשיית הסלולר, הייתה התערוכה חשובה למדי, שכן בסופה זו זכתה בתואר מכובד למכשיר הדגל שלה לשנת 2013, ה-One, וקיבלה את פרס המכשיר החדש הטוב ביותר שהוצג בתערוכה. בזמן שמירב תשומת הלב בתערוכה הופנתה למכשיר הדגל החדש עם גרסת האנדרואיד העדכנית וממשק ה- Sense 5 החדיש, הוצגו גם שני המכשירים הקיימים של החברה שמריצים את מערכת ההפעלה Windows Phone 8.

בחברה בחרו שלא להציג בתערוכה חידושים כלשהם ולא דובר על הכרזה של מכשיר חדש בזמן הקרוב עם מערכת ההפעלה WP8, זאת כנראה בגלל הסיבה שהם שומרים לעצמם קלף גיבוי אם סמסונג תגנוב מהם את ההצגה עם המכשיר הבא בסדרת הגלאקסי המתרחבת שיוצג כבר בעוד פחות משבועיים.

עפ"י מקורות בתחום, היצרנית הטייוונית מתכננת להשיק ראשונה לקראת חודש מאי מכשיר בשם "Tiara" שיריץ את העדכון השני למערכת ה- Windows Phone 8 המכונה כרגע תחת שם הקוד "GDR2". המפרט של "Tiara", האחות החדשה למשפחת ה- WP8 של החברה, לא יהיה שונה במיוחד מהקיים בזה של ה- HTC One SV, המכשיר ירוץ על מעבד Snapdragon כפול ליבה במהירות 1.2Ghz עם זיכרון RAM של 1 ג'יגה, יהיו בו 8 ג'יגה זיכרון אחסון מובנים, מצלמה אחורית של 8 מגה-פיקסל ומצלמה קדמית של 1.6 מגה-פיקסל, כל אלה יגיעו עם מסך Super LCD ברזולוציית WVGA בגודל 4.3 אינץ' שיפעלו על סוללת 1800 מילי-אמפר ואם תהיתם בקשר לעיצוב החיצוני, המכשיר לא צפוי להיות דומה או קרוב לעיצוב של ה-One.

קרא עוד:  כל הטלפונים נראים אותו הדבר? תראו איך הם נראו בעבר

השמועה על כך ש-HTC תשיק מכשיר חדש עם מפרט כמעט וזהה לסדרת ה-WP8 הקיימת ולמכשיר ה- HTC One SV נראית מעט תמוה. קשה להאמין שהחברה תשיק מכשיר עם מפרט כה זניח, אלא אם כן הם הגיעו למסקנה שזו מערכת שאינה מיועדת עדיין להתחרות בשוק הגבוהה מול האנדרואיד והמכשירים העוצמתיים שמריצים אותה ובכלל מתאימה לשוק הבינוני. בכל מקרה לפי הדיווחים נראה כי HTC הולכת להשיק יותר מכשירים השנה המבוססים על המערכת של מיקרוסופט.