ה-UMPC הראשון של HTC הוא ה-Shift. מכשיר מכובד לכל הדעות. אך איכשהו במעבר ארצה, מחירו קפץ לכמעט פי 2 ממחירו האירופאי (1500$). הכתב עומרי לוי מ-Ynet ביצע סקירה מושקעת על המכשיר, ניתן לכם תקציר:

“ה-SHIFT מעוצב באופן אלגנטי שמעורר רצון לאחוז במכשיר. הבנייה המוקפדת עם כפתורים נוחים בשילוב עם מנגנון הסליידר מוכיחים לנו כי מהנדסי החברה השקיעו חשיבה על נוחות שימוש וארגונומיה. משקלו של המכשיר כ-800 גרם, המהווה משקל כבד פי שלושה ויותר ממרבית מחשבי כף היד של החברה.”

“המפרט של המכשיר, נחשב כחלש מאוד בתחום המחשבים הניידים ונחות גם ממרבית ה-UMPC הנמצאים כיום בשוק. כשראינו את מדבקת ה-Vista, בצידי המסך היינו פסימיים – אך פסימיים. אומנם לא מדובר במחשב שתוכלו להריץ עליו משחקים או לערוך את סרטון הווידיאו המשפחתי שלכם מהחופשה האחרונה, אך למטרת עבודה של אינטרנט, משרד נייד ו-OFFICE, מדובר בסוס עבודה”

“סוללה בעידן המודרני היא אחת מהבעיות הכואבות ביותר הן בחיי המחשבים הניידים ובטח ובטח שבמכשירים הסלולריים. מצד אחד HTC היא החברה הראשונה שהצהירה כי חיי הסוללה במצב Vista עומדים על שעתיים בלבד ודייקה בנתון.”

ישנם חלופות זולות בהרבה (שנזכיר את Eee PC?!) כגון Eee PC, MSI Wind ועוד. לא רק מחיר זול אלא גם מפרט עשיר יותר. לדעתנו זה יקר מידי ומאוחר מידי. אך עדיין זה ”חלום רטוב לחובב הגאדג'טים”.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.