4 שנים ו-4 גרסאות עברו מאז הכרנו לראשונה את ממשק Sense של HTC, והיום הציגה יצרנית הסמארטפונים הטייוואנית את השדרוג הגדול ביותר שלו מאז ומעולם – Sense 5.

ממשק ה-Sense 5 של HTC

השינוי הבולט ביותר, אליו שמו לב העיתונאים שהגיעו לאירוע ההשקה עוד לפני תחילתו, הוא ווידג'ט השעון ומזג האוויר: לאחר שנים בהן היתה מזוהה יותר מכל עם עיצוב הרטרו המונפש דמוי הפלסטיק, נפרדה ממנו החברה לטובת עיצוב חדגוני ומודרני התואם לעיצוב ה-Holo של מערכת ההפעלה גוגל בגרסאותיה האחרונות. גם תצוגת מזג האוויר הצמודה לשעון כבר אינה צבעונית, אלא מוצגת בצבע בודד.

מתחת לשעון נמצא ממשק בשם BlinkFeed, המזכיר מאוד את האריחים החיים של Windows Phone 8, אם כי הגרסא של HTC צבעונית הרבה יותר, בדומה ל-Flipboard, ומציגה משבצות-משבצות של תמונות גדולות עליהן צפות כותרות מאתרי חדשות ורשתות חברתיות אליהן נרשם המשתמש. בשני אירועי ההכרזה, שהתקיימו במקביל בלונדון ובניו-יורק, אמרו אנשי החברה כי גם מטרת הממשק דומה לזו של האריחים החיים – לאפשר למשתמש להתעדכן בכל מה שחשוב לו במהירות וביעילות כדי שיוכל להמשיך הלאה – מה שמכונה באנגלית Glance-and-go. כדי להפוך את החוויה למהנה ומהירה עוד יותר, מרגע הלחיצה על אחד העדכונים ב-BlinkFeed ניתן לגלול למעלה ולמטה בתוך כל אחד מהפריטים או לצדדים כדי לעבור לפריט הבא או הקודם בלי לצאת חזרה למסך העדכונים הראשי. החברה אף שחררה ערכת פיתוח יישומים שתאפשר למפתחי אפליקציות להוסיף להן אפשרות להעלות עדכונים אל ווידג'ט ה-BlinkFeed.

קרא עוד:  פרויקט GEM המיוחד של אסנצ'אל נכשל, והחברה נסגרת

בנוסף, שינתה HTC את הדרך בה עובדת "מגירת האפליקציות": במקום תפריט ארוך המופיע לפי בקשה בכל לחיצה על הכפתור המרכזי במסך הבית, ניתן עתה ליצור תיקיות אפליקציות בתוך תפריט האפליקציות, מה שחוסך את הצורך ביצירת קיצורי דרך אליהן על מסך הבית. מעבר לכך, מגירת האפליקציות כבר אינה נסגרת בכל פעם שנכנסים דרכה ליישום מסויים, כך שביציאה מיישום לא מגיעים למסך הבית בו יש ללחוץ שוב על כפתור מגירת האפליקציות, אלא חוזרים ישירות אל המגירה.

כמו כן, המשיכה HTC את המגמה שהחלה בגרסה 4 של הממשק, והסירה כמעט את כל האפליקציות וה-Hubs שלה, כדי לאפשר חוויה קלה ומהירה יותר. במקומן הוסיפה החברה אפליקציה העונה לשם Sense TV, המהווה מדריך טלוויזיה אינטראקטיבי. המשתמשים יוכלו לחפש תוכניות במדריך האלקטרוני, ובזכות נורת תת-אדום יוכלו לפקוד על המכשיר להעביר ערוץ בטלוויזיה הקרובה לערוץ המשדר את התוכנית הרצויה. יש לציין כי תכונה זו זמינה כרגע בארה"ב ובבריטניה בלבד.

גם תכונת HTC Sync Manager שודרגה, ומאפשרת עתה לייבא אנשי קשר, מיילים, הודעות והגדרות שונות ממכשירים שונים, החל ממכשירי HTC Sense 3.6 ועד אייפון.

הממשק החדש יגיע עם אנדרואיד 4.1 על מכשיר הדגל החדש של החברה, HTC One, שהוכרז יחד איתו. טרם נמסר האם ייכלל Sense 5 בשדרוגי ה-Jelly Bean למכשירי HTC קודמים.