למרות שסרטון של ממשק ה-Sense 4.0 דלף עוד בשבוע שעבר, הוא סיפק הצצה שטחית לגירסה החדשה של הממשק המותאם-אישית של HTC על גבי ה-ICS. אך קובץ עדכון קושחה של מכשיר שעדיין לא הוכרז,  ה-HTC Endeavor דלף לרשת ומספק הצצה מעמיקה יותר אל השינויים שנעשו בגירסה העדכנית ביותר של ממשק ה-Sense המוצלח.

השינוי הבולט ביותר בו ניתן להבחין הוא כי בחברה הטיוואנית בחרו לאמץ, בדומה לממשקים כמו ה-TouchWiz והממשק הרגיל של גירסת Ice Cream Sandwich, סרגל-יישומים (Application Dock) בעל 4 קיצורי-דרך הניתנים להתאמה וקיצור-דרך המוביל אל מגירת היישומים. לעומת זאת במסך הנעילה נשארה טבעת-הנעילה וקיצורים המהירים שהוצגו עם גירסה 3.5 של Sense.

למרות שללא ספק סרגל-היישומים החדש הוא יותר יעיל, מעציב אותנו לראות כי ב-HTC בחרו לזנוח הסרגל העגול שהיה כל-כך מזוהה עם מכשירי החברה. לא ברור אם מדובר בהנחיה של גוגל עבור מכשירים שמריצים את ICS או שמא החלטה שנובעת אך-ורק משיקולים של יעילות. בנוסף, מצד אחד ניתן לראות כי בחברה בחרו להיפטר גם מאפקט הברק והממשק נראה "בוגר" ונקי יותר ומצד שני בחרו להשתמש בהרבה יותר הנפשות-מעבר.

למרות שטרם ידוע אם מדובר בעיצוב הסופי של ממשק ה-Sense 4.0, יש תחושה כי החברה "מחפשת את עצמה" ולמרות שאני נמנה עם האוהדים של ממשק ה-Sense עוד מימי ה-Hero העליזים, ישנה הרגשה כי הגירסה החדשה חסרת אמירה ואחידות.

קרא עוד:  נוביה חשפה את Red Magic 3S עם ביצועים משודרגים וקירור אקטיבי

יש לציין כי ה-HTC Endeavor הוא ככל הנראה מכשיר ה-Edage שצפוי להיחשף ב-MWC ועל פי השמועות הוא מכיל מגיע עם מסך מגע 4.7 אינת' 720p, מעבד מרובע ליבה מבוסס Tegra 3, מצלמה 8 מגה פיקסל, זיכרון 1GB RAM וכמובן ICS. עוד פרטים נדע ממש בקרוב.(מקור)

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.