בעוד שהיצרנית הטיוואנית טרם השיקה את משקפי המציאות המדומה שלה, היא מכריזה על דגם פיתוח חדש ב-CES 2016, ה-Vive Pre המביא חומרה המשלבת מצלמה קדמית לשימוש ביישומי מציאות רבודה ולא רק מציאות מדומה.

אלו למעשה משקפי מפתחים שלא מיועדים עדיין לציבור הרחבה, אך נראה כי החברה בדרך הנכונה לשם כאשר המצלמה תאפשר למפתחים לשלב בין העולם הווירטואלי לעולם המציאותי, דבר שיכול להיות שימושי לא רק לגיימרים, אלא גם ללימוד, ספורט ועוד. בחברה הדגישו יתרון נוסף כמו האפשרות להציג מידע בזמן אמת כשכבה וירטואלית כאשר הולכים ברחוב, למצוא לנו מקום פנוי ברכבת ולהמשיך ולשוחח עם אנשים גם בלי להוריד את המשקפיים, אם כי זה לא כל כך חברותי וגם נראה מוזר. מה שכן, זה פותר בעיות אחרות כמו הצורך להתבונן לרגע מבלי להוריד את המשקפיים בכל פעם.

“כאשר משקפי ה-Vive הוצגו לפני עשרה חודשים הייתה לנו מטרה לשנות את הדרך בה אנשים מתקשרים וליצור אינטראקציה עם העולם – לנצח.”, אמר שר וואנג, יו”ר ומנכ”ל HTC. “מאז אנו עובדים כדי לספק תוכן דינמי ומעורר השראה לתחום ה-VR והיום אנו עומדים על סף של עידן חדש. Vive הוא ליצור עולם שהמגבלה היחידה בו היא הדמיון האנושי.”

Vive Pre גם עוצבו מחדש, הוקטנו ומשקלם קל יותר ולדברי HTC הם מספקים חווית שימוש נוחה מבעבר עם התאמה אוניברסלית גם לחובשי המשקפיים. התצוגה גדלה כמו גם איכותה וכן שילוב של מספר חיישנים הממוקמים גם על גוף המשתמש, הידיים ובאמצעות הקר החדשני, רמת הדיוק גבוהה יותר. הבקר אגב, גם כן עוצב מחדש ונוספו לו כפתורים כמו גם פידבק ברטט (haptic feedback) והסוללה מספקת עד 4 שעות שימוש.

ההשקה מתוכננת לאפריל 2016 כאשר ניתן יהיה להזמין את המשקפיים כבר בחודש הבא.