בעוד שמרבית הדיווחים בתקשורת הטכנולוגית מצביעים על ירידה בהכנסותיה של ענקית החומרה הטייוואנית HTC, נראה כי החברה מתכננת להגדילן באמצעות כניסה לשוק מוצרים חדש – שוק הטכנולוגיה הלבישה. לאחר שמנכ"ל HTC, פיטר צ'ו, סיפר בראיון על הפריחה המתרחשת בשוק זה, אתר בלומברג שופך השבוע מעט אור על שעון חכם מבית HTC, כזה שיוכתר כנראה כמתחרה המשמעותי לזה של סמסונג – Galaxy  Gear.

על פי הדיווח, עתיד השעון לפעול עם מאפיינים בסיסיים הדומים למאפייניו של השעון המתחרה: הוא מתוכנן לרוץ על בסיסה של מערכת הפעלה מסוג אנדרואיד (Android), וכן הוא עתיד לכלול מצלמה. צ'ו אף ציין כי HTC מאוד נלהבים בעניין, וכי מדובר ב"נושא קריטי" עבור החברה. במקביל הוא לגלג על מוצרי הטכנולוגיה הלבישה שנמצאים כבר בשוק והתייחס אליהם כ"גימיקם" חד פעמיים.

בין ה"גימיקים" אליהם התכוון צ'ו נוכל למצוא את ה-Galaxy  Gear, השעון החכם של סמסונג (Samsung), את סוני (Sony) עם השעון החכם שלה Swart Watch שגם יצא בגרסה מתקדמת יותר, מיקרוסופט (Microsoft) שעל  פי דיווחים בעבר, עובדת על פיתוח שעון דומה וכן גם את גוגל (Google) שרוצה שעון חכם משלה. לצד חברות הענק עומדות גם חברות קטנות יותר, כמו לדוגמת זו שהשיקה את ה-I'm Watch, אותו סקרנו לפני זמן לא רב.

HTC מעוניינת שהשעון יהיה זמין  בחנויות במהלך המחצית השנייה של שנת 2014, אך פרטים אודות עלותו ותכונותיו טרם הודלפו. הידלדלות נתח השוק של HTC בתחום הסמארטפונים הובילה להפסד הרבעוני הראשון של החברה ושפל של 54 אחוזים במחיר מניותיה. יהיה מעניין לראות אם כניסה לקטגוריה מתפתחת, כמו לדוגמת זאת של השעונים החכמים, תהיה חגורת ההצלה טובה מספיק עבור החברה.

קרא עוד:  שאומי ביצעה קריאת החזרה לקורקינט הפופולרי שלה

תמונת קונספט: T3

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.