אחת הבעיות המרכזיות של יצרניות המתבססות על מערכת האנדרואיד היא חוסר בעדכונים. גוגל מוציאה גרסה חדשה אחת לשנה בממוצע, ובמקרה הטוב העדכון מגיע כחצי שנה לאחר מכן למכשיר ובמקרה הרע הוא לא מגיע בכלל. בין אם זה התאמות ממשק, דרייברים ובדיקות, תהליך השדרוג עבור היצרניות קשה, ארוך, ודורש מהן להשקיע משאבים יקרים.

HTC מנסה לשפר את כל מה שקשור בעדכוני המכשירים שלה, ולאחרונה הציגה אינפוגרפיקה המסבירה כיצד מתרחש תהליך העדכון בפועל. צעד נוסף היא עושה היום כשהיא מודיעה על גבי דפי אתר Raddit ומצהירה כי הם מחוייבים לעדכון במשך שנתיים לפחות לכל מכשיר דגל שישוחרר בארה”ב.

זה אומר כי החל מהשנה, מכשירי הדור הבא (HTC One 2) יקבלו עדכונים רציפים, כך למעשה HTC יוצרת סטנדרט חדש בכל הקשור לעדכוני המכשירים שעמד עד כה בבמוצע על שנה וחצי, ואולי הצעד אף יגרום לתגובה שכזו מהיצרניות האחרות.

תמונה מתוך הטוויטר של HTC המרמז על שירות תיקונים בארה"ב

בלאגן בשוק, המפתחים חוגגים
נושא העדכונים הוא עניין כאוב למשתמשים, אשר רוכשים במיטב כספם ובעלויות לא זניחות את מכשירי הדגל של החברות, ולאחר תקופה קצרה יחסית הם נחשבים “מיושנים” בשל גרסת מערכת ההפעלה.

לנעלים אלה נכנסת קהילת הפיתוח הפרטית, אשר ממשיכה ומעדכנת את המכשיר ברומים מותאמים, צעד שגורם להסרת האחריות מהמכשיר (אם היא עדיין קיימת), ולא פעם גם לצרות אחרות. יש מי שעושה מזה כבר כסף, כמו CyanogenMod, וישנם אלפי מפתחים פרטיים שהמכשיר ברשותם ומעוניינים להמכשיר ולעדכן אותו.

קרא עוד:  כך נראה Motorola One Pro עם ארבע מצלמות

HTC מכירה את תסכול המשתמשים מקרוב: מכשירי הדגל של שנה שעברה, ה-HTC One X וגרסת הפלוס לא עודכנו מעבר לגרסת האנדרואיד 4.2.2. לדברי החברה, הדבר נבע בשל יצרנית השבבים Nvidia, אשר הסירה את התמיכה ב-Tegra 3 עליו מבוססים המכשירים. בשל לחץ המשתמשים, החברה הודיעה כי היא תבחן את העניין וייתכן ותמצא פתרון אחר בו היא תוכל לספק את העדכון למכשירים הללו.

הבעיה חוזרת על עצמה לאורך השנים האחרונות, ומקרה בולט במיוחד הוא ה-Galaxy S הראשון, בו סמסונג החליטה להפסיק לעדכן את המכשיר ולהשאירו על גרסה 2.3 בטענה כי החומרה שלו חלשה מידי, אולם לחץ המשתמשים גרם לה לזגזג עם ההחלטות ולבסוף לא שוחרר העדכון הרשמי.

האם זו התחלה של פתרון שיסדיר את נושא העדכונים למכשירי הדגל באנדרואיד? אנחנו מאוד מקווים שכן.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.