לפני כשבוע וקצת הסתיימה לה התערוכה MWC 2012 שבה ראינו הרבה לא מעט הפתעות – חלקם מפתיעות יותר וחלקם מאכזבות. אחת מן המפתיעות יותר הייתה HTC שהכריזה בכנס על סדרת מכשירי One – סדרת הדגל הבאה שלה ובראשה מכשיר ה-HTC One X. בסדרה זו 3 מכשירים ראשיים: HTC One v, HTC One S ו-HTC One X. מכשיר נוסף בסדרה הוא ה-XL שלמעשה הוא גרסת ה-4G של ה-X אך עם מעבד כפול ליבה בלבד, בדומה ל-One V ול-One S ובניגוד ל-One X שמכיל 4 ליבות.

עד עכשיו לא היה ברור מה יהיה המחיר ולא היו סימנים ברחבי הרשת על כך. כעת, חיפוש ב-eBay של HTC One X מוביל, נכון לכתיבת שורות אלה לשתי תוצאות: מכשיר לבן ללא ציון הגרסה, במחיר של $770 (כ-2936 ש"ח) ומכשיר שחור בגרסת UK, במחיר של $794.77 (כ-3023 ש"ח). המשותף לשניהם הוא שהמכשיר מגיע Unlocked ועם 32GB זכרון פנימי (שימו לב – אין אפשרות להרחבה). גם המחירים באתר Colve הבריטי דומים, ושם הוא נמכר גם בשחור וגם בלבן.

המכשיר כזכור מצוייד במעבד Tegra 3 מבית NVIDIA בעל ארבע ליבות (פלוס אחת) במהירות 1.5GHz, מסך Super-LCD בגודל 4.7-אינצ', מצלמה 8 מגה פיקסל, עובי של 9.3 ובמשקל 130 גרם כך מחיר שנע סביב 3000 ש"ח הוא בהחלט סביר ומשתלם מאוד למכשיר שכזה, עם יכולות עיבוד חזקות במיוחד לאור מעבד ה-4 ליבות והטכנולוגיות הכלולות בו.

קרא עוד:  שני טלפונים חדשים לשוק הביניים הוכרזו בידי HTC

חברת טאץ' גרופ – היבואנית הרשמית של HTC בארץ הודיעה כי סדרת One תשווק בצמוד להשקתו בעולם אך השאלה מה יהיה תמחורו הסופי לצרכן דרך מפעילות הסלולר, אך תמחור שכזה ללא ספק יגרום לעליה במספר מכשירי ה-HTC שנראה ברחובות.