ציפינו רבות למכשיר החדש מבית HTC והנה הוא הוכרז רשמית: החברה הטיוואנית מכריזה על מכשיר הדגל החדשה שלה, ה-One X אשר דלף לפני שעות בודדות במלואו לרשת. זהו אחד המכשירים המעניינים בתערוכה השנה כשהוא מביא לראשונה מ-HTC מעבד מרובע ליבות Tegra 3 על גבי האנדרואיד 4.0.

כיאה למכשיר דגל, מסך 4.7 אינצ' כבר לא נשמע עוף מוזר ומגיע עם רזולוציה גבוהה במיוחד של 1280×720 במסך Super-LCD (יחס 16:9), וזאת עדיין בעובי סביר של 9.3 מ”מ אך בעל ממדים גדולים במשקל כולל של 130 גרם.

One X יריץ עליו את אנדרואיד ICS עם Sense 4.0 החדש על גבי המעבד מרובע הליבות Tegra 3 בתדר של 1.5GHz לכל ליבה ביחד עם 1GB RAM ומצלמת 8MP עם פלאש LED וצילום HD 1080p. אם כבר המצלמה, HTC אומרת כי היא אחת המהירות ומוכנה לצילום תוך 0.7 שניות מהפעלתה ו-0.2 שניות בין צילום לצילום ואף ניתן לצלם תמונות בזמן צילום הוידאו כשהפלאש מאחור הוא פלאש “חכם” המסוגל לצלם ב-5 דרגות תאורה, מהחזקה לחלשה כדי להשיג תמונה אולטימטיבית.

עוברים למיקרו סים
מפתיע שגם HTC מוותרת על הרחבת הזיכרון ותציע 32GB אחסון פנימי אך תספק גם 25GB נוספים בענן חינם למשך שנתיים דרך השירות של Dropbox. בצד התקשורת למכשיר תמיכה ברשתות HSPA יחד עם Bluetooth 4.0, תקשורת WiFi a/b/g/n, יציאת microUSB עם תמיכה ב-MHL-HDMI. בנוסף ישנה יציאת אוזניות 3.5 מ”מ, וחריץ SIM שגם כאן HTC משנה כיוון ובוחרת ב-microSIM ממש כמו ב-iPhone 4/S. סוללת המכשיר מגיעה בעוצמה של 1,800mAh והפעם היא מקובעת ואינה ניתנת להחלפה ונראה כי זהו דבר שימשיך לחזור על עצמו במכשירים נוספים של החברה.

קרא עוד:  וואן פלוס מציגה יכולת טעינה איטית כדי לשמור על חיי הסוללה

HTC One X יגיע לאירופה בתוך חודשיים מהיום, תחילת חודש אפריל ועד אז נדע את מחירו הסופי ובאותה נשימה יושק גם ה-One XL, גרסת LTE בעל אותם המאפיינים כמו ה-X וככל הנראה עם מעבד שונה (Snapdragon S4).

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.