היצרנית הטיוואנית HTC החליטה להפסיק לעדכן את מכשירי הדגל של 2012, ה-One X וגרסת הפלוס +One X, כך על פי הסניף הבריטי של החברה שהודיע כי מכשירים אלו לא ישודרגו לגרסת האנדרואיד 4.3, זאת למרות הדיווחים שטענו כי הם יעודכנו לגרסת הקיקט. בציוץ מחשבון HTC UK נאמר: “אנחנו יכולים לאשר כי One X+ לא יקבל עדכוני אנדרואיד נוספים, ויישאר בגרסת האנדרואיד הנוכחית”.

הדבר עורר את זעמם של לקוחות רבים אשר הגיבו בחזרה בתסכול רב. שני המכשירים הושקו ב-2012 בהפרש של כחצי שנה אחד מהשני והיו לחלוצים המריצים את מעבד ה-Tegra 3. הם הושקו עם גרסת האנדרואיד 4.0 ובעדכון נוסף ששיחררה החברה הם קיבלו את גרסת 4.1.1 ג’לי ולאחר מכן את 4.2.2, אולם מאז HTC לא עדכנה את המכשירים.

קהילת האנדרואיד מסייעת
לא רק HTC זונחת מהר יחסית את מכשירי הדגל הקודמים וגם יצרניות אחרות מפסיקות את התמיכה בעדכונים כשנה וחצי בממוצע לאחר שהושקו. לשמחת המשתמשים, קהילת האנדרואיד הגדולה ממשיכה לסייע ולשחרר עדכונים וכי ברשת מסתובבים מספר רומים לעדכון המכשירים. חלקם כולל את ממשק הסנס המפורסם של החברה וחלק מגיעים עם ממשק האנדרואיד הנקי (Vanilla) והתאמות שונות (לדוגמה: כאן, וכאן וגם כאן). אנחנו מניחים עם הכרזת HTC על הפסקת העדכונים, הקהילה תביא בקרוב גם את האנדרואיד 4.4 למכשיר הוותיק אולם וודאי יהיה לה יותר קשה כשאין המשך פיתוח רשמי.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.