חברת HTC עומדת במרכז תערוכת ה MWC שנפתחה השבוע, לאחר שהשיקה את סדרת מכשירי הסמארטפונים החדשה HTC One ובראשם One X. בין המכשירים השונים בסדרה, ניתן למצוא את ה"אח" הקטן בסדרה ה-One V,  העשוי אלומיניום ובעל עיצוב המזכיר מאוד בצורתו את מכשיר ה-HTC Legend.

מכשיר למעמד הביניים
המכשיר מביא מפרט אמצע ואף יש יאמרו לכיוון הנמוך, כאשר הוא מגיע בעובי 9.24 מ"מ ובמשקל 115 גר' בלבד ומצויד במסך 3.7 אינץ'  SLCD2 480×800, מעבד 1GHz חד ליבה, 512MB זיכרון RAM ו-4GB זיכרון פנימי ללא אפשרות הרחבה. הוא משתמש בכרטיס סים רגיל (בניגוד למכשירים האחרים בסדרה שמגיעים עם מיקרו סים) וגם כאן כמו כל שאר המכשירים בסדרה, יצויד המכשיר במערכת הפעלה אנדרואיד 4.0 וממשק ה Sense 4.0 של HTC.

כדי "לפתור" את בעיית הזיכרון הפנימי, מספקת HTC אחסון ברשת בנפח של 25GB למשך שנתיים ללא תשלום. זהו בהחלט פתרון נחמד אך גם כאן אנחנו תלויים בחיבור לרשת באמצעות דור 3 או WiFi, דבר שאולי לא יתאים למשתמש הפשוט. בנוסף תמצאו במכיר חיבור 3.5 מ"מ לאזניות ואת טכנולוגית Beats Audio. סוללת המכשיר סבירה ומגיעה בעוצמה של 1,500mAh וכמו כל שאר מכשירי הסדרה, גם כאן הסוללה מקובעת ולא ניתנת להחלפה. אפשרות הצילום במכשיר, כמקובל במכשירי הביניים, חלשה, ומגיעה עם חיישן 5MP עדשה רחבה 28 מ"מ עם צמצם F2.0,  פלאש LED וצילום וידאו HD 720P וזאת ללא מצלמה קדמית.

יעשה עלייה?
עקב ריבוי מכשירי סמארטפון בקטגוריית ה-HighEnd שיש לנו ועתידים להגיע בחודשים הקרובים (תלוי במועד יציאתם לשוק) וכמות דלה של מכשירים פשוטים בשוק הישראלי, למכשיר סיכוי טוב להשתלב במיוחד כאשר מחירו עשוי להיות נמוך יחסית. בנוסף, בדומה ל-One X תמונות היח"צ שנחתו אצלנו בתיבה מרן רהב, הגיעו עם כיתוב בעברית, כך שישנו סיכוי לא קטן שזה יקרה בעת השקתו בעולם.