המכשיר השלישי בסדרת ה-One של HTC היה נראה לנו מוכר. כן, אם לא היו יודעים אחרת, היינו בטוחים שזהו ה-Legend הוותיק והמוצלח שהושק לפני קצת יותר משנתיים. אבל זו לא טעות, HTC החליטה לשדרג את המכשיר האהוב ולהחזיר אותו לקרב אחרי הפסקה קצרה ובמפרט מעט משודרג תחת המותג One V.

גם ה-Legend של אז לא היה שיא הטכנולוגיה – עם מסך 3.2 אינצ' ומעבד 600Mhz זו הייתה תחילתה של מערכת האנדרואיד על מכשירי HTC. גם היום, הדור החדש עדיין נחשב לנחות, שכן ה-One V מכוון לאותו פלח השוק. ועדיין השוק הבינוני כבר לא מסתפק בסמארטפון שבקושי מצליח להעלות את החייגן, שלא לדבר על הפעלת אפליקציות כבדות או מסך קטן ולא איכותי – הוא כבר דורש יותר והסטנדרט של היום הם מכשירי הקצה של העבר כמו ה-Desire וה-Galaxy S הראשון. כך מתגאה ה-One V במסך גדול יותר של 3.7 אינצ' ברזולוציה 800×480, מעבד Snapdragon בתדר 1GHz, זיכרון 512MB RAM ומצלמה 5 מגה פיקסל.

איכות מובילה, יכולת מוגבלת
עיצוב המכשיר הוא בדמות HTC קלאסי, מבנה איכותי, גב נעים למגע ועובי דק יחסית בהשוואה לקודמו העומד על 9.2 מ"מ. מעט הכפתורים שלו מוטמעים היטב בעיצוב, כך כפתור ההדלקה והכיבוי בקצה המכשיר, וכפתור השליטה בעוצמת השמע שבדופן הימנית. שוב HTC חוטאת בחיבור ה-microUSB הממוקם בדופן השמאלית זאת במקום בתחתית המכשיר כפי שלדעתנו הוא צריך להיות בכל מכשיר, דבר שמאפשר חיבור קל ונוח יותר במקרה של שימוש בעמדות עגינה. מתחת למסך ישנם שלושה כפתורי מגע עם תגובה ברטט (haptic) שלא תמיד הגיבו לנו באופן מושלם. את כפתור התפריטים הוחלף לטובת כפתור "מנהל המשימות", בחירה שלא תמיד תהיה נכונה ונוחה לכולנו. לצידו נמצא את כפתור הבית וכפתור החזרה.

קרא עוד:  דיווח: בטא ל-Android 10 למכשירי סמסונג – בחודש הבא

כחלק מהעיצוב ומסימן ההיכר של המכשיר הוא כימור של קצה המכשיר, מה שהופך את האחיזה בו לנוחה יותר. בחלק זה היה ממוקם במכשיר ה-Legend כפתור לחיץ המשולב בעכבר אופטי (הלהיט של העבר), היום חלק זה נותר שומם ופרט לתוספת העיצובית ואופן האחיזה, אין לו כל משמעות פונקציונלית.

ה-One V לא מיועד לדורשי הביצועים, וככזה, הבחנו איטיות מסויימת בממשק ה-Sense לעיתים לא מעטות וייתכן שעם עוד קצת זיכרון זה היה יכול להיות טוב יותר. המסך איכותי ונראה מצוין, בעוד שבדור הקודם ראינו רזולוציה של 320×480, כאן כבר שודרגנו ל-800×480 הקלאסי עם 255ppi המספק תמונה חדה ומלאת צבעים.

וידאו: One V בסקירה

המצלמה דווקא הפתיע אותנו מאוד לטובה. מדובר בחיישן 5 מגה פיקסל שהפיק תמונות טובות, הרבה יותר מאלו שקיבלנו באותה הרזולוציה במצלמה של המכשיר הקודם. התמונות חדות מאוד, הצבעים מצוינים והופוקוס שהצלחנו להוציא על אובייקטים קרובים היה מרהיב (תמונת הפרח הורוד). גם ממשק המצלמה עמוס אפשרויות (ראו בוידאו) וניתן גם לצלם סטילס בזמן צילום הוידאו. אגב צילום וידאו, המצלמה מסוגלת לספק איכות של 720p, לא 1080p אך עדיין האיכות הייתה טובה (דגימה כאן).

   

יכולות המדיה מסתיימות פחות או יותר כאן. אין לו תמיכה במקודדי וידאו פופולריים פרט ל-MP4 ו-H.262 וגם לא יציאת וידאו, אך כן הוא מגיע עם מקלט GPS, תקשורת WiFi, מקלט רדיו, וסוללה מספקת של 1,500mAh.

קרא עוד:  וידאו: זה מה שחשבנו על Galaxy Note 10 Plus

לשוק אליו הוא מכוון, ה-One V מספק את הסחורה. האיכות, החומרה, הממשק כולם יחד הופכים את המכשיר מהשוק הנמוך אל עבר השוק הבינוני פלוס. המסך גדול, המצלמה מפתיעה לטובה ורק על העיצוב אנחנו עוד חלוקים בדעתנו. מחירו עומד סביב 2,100 שקל כיום וצפוי עוד לרדת. לא מחיר זול במיוחד בהשוואה לגלקסי אס 2 לדוגמה אך אנו צופים כי מחירו ירד במהירות.

המכשיר נמסר באדיבות חנות Vmobile בתל-אביב.

*זוהי סקירת שטח, ולכן לא התאפשר לבצע סקירה מלאה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.