ב-I/O 2013, אירוע המפתחים של גוגל, הוכרז באופן די מפתיע דגם חדש של מכשיר ה'גלקסי אס-4' (Galaxy S4) אשר מריץ גרסת אנדרואיד נקייה ועתיד לקבל עדכוני תוכנה ישירות מגוגל בדומה לסדרת מכשירי ה'נקסוס' של ענקית החיפוש, המכשיר אומנם לא כונה 'נקסוס' אך החברה מיתגה אותו כמכשיר "חווית הגוגל" (Google Experience) הראשון.

עתה נראה כי ה'גלקסי אס-4' לא לבד וגם ה'וואן' (One), מכשיר הדגל המרשים של HTC יושק במהדורת "חווית גוגל". ראוי לציין כי במהלך אירוע ה-I/O צייץ עובד של HTC כי "אתם יכולים לקנות חתיכת פלסטיק ב-650 דולר… או שאתם יכולים להמתין" רמז די עבה לכך שגם HTC עתידה

"…מכיוון שמדובר במכשיר בעל גרסה נקייה של אנדרואיד הוא לא יכיל שיפורים תוכנתיים שניתן למצוא במכשיר ה'וואן' הרגיל כמו אפשרויות צילום מתקדמות ומסך הבית החברתי…"
להשיק מכשיר עם אנדרואיד נקי אך דוברים של החברה מיהרו להכחיש עד הידיעה, עד עתה.

האישור על המכשיר מגיע מלא אחר מאשר סונדר פיצ'אי (Sundar Pichai) סגן נשיא אנדרואיד וכרום, בוועידת D11 שמקיים האתר AllThingD שהציג את ה'וואן' במהדורת גוגל. בדומה ל'גלקסי אס-4' במהדורת גוגל, המכשיר יימכר בארצות-הברית ישירות דרך חנות הגוגל פליי אך יהיה זול ממנו ויעלה 599 דולר, ויהיה זמין לרכישה ב-26 ליוני.

ללא ממשק הסנס
חשוב לציין כי מכיוון שמדובר במכשיר בעל גרסה נקייה של אנדרואיד הוא לא יכיל שיפורים תוכנתיים שניתן למצוא במכשיר ה'וואן' הרגיל כמו אפשרויות צילום מתקדמות ומסך הבית החברתי, BlinkFeed. שיפורי חומרה כמו מצלמת האלוטרה-פיקסל, הרמקולים הפנימיים ושיפור הסאונד של 'ביטס' כן יופעלו אך עינית האינפרא-אדום לא תפעל כברית מחדל שכן גרסת האנדרואיד הנוכחית לא תומכת בסוג כזה של חומרה.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.