בעוד חלק נרחב ממכשירי ה-HTC על שלושת דגמיו השונים כבר הספיקו לקבל את עדכון kגרסת אנדרואיד לוליפופ 5.0, נראה כי בכוונת היצרנית הטייוונית לזנוח את הדגמים המוקטנים של מכשיר הדגל מאשתקד.

כתגובה לציוץ שפרסם אחד ממשתמשי ה-HTC One בדורו השני ברשת המיקרו-בלוגים טוויטר (Twitter), בישרה החברה כי אין בכוונה לעדכן מה שהיה אמור להיות דגם המיני של מכשיר הדגל הקודם, ה-(HTC One (M8. לטענת היצרנית, הסיבות בגינן לא יעודכן המכשיר קשורות, בין היתר, בחווית משתמש בלתי מספקת, כהגדרתה. "קבענו כי המכשיר לא ייזכה כפי הנראה לחווית שימוש אופטימלית", כך אמרה היצרנית. "לכן הוא לא מתוכנן בכלל לקבל את העדכון".

עם זאת, ועל אף הודעתה הרשמית של היצרנית לכאורה, יש לקחת את הדברים בערבון מוגבל בהחלט. בחודש מרץ השנה הודיעה HTC כי רק מכשיר ה-(HTC One (M7 בגרסת ה-Play Edition יעודכן לגרסה 5.1 ואילו יתר מכשירי ה-M7, המגיעים עם ממשק החברה, לא יעודכנו. זאת, אגב, על אף הבטחתה של היצרנית כי התמיכה בעדכונים עתידיים ינתנו למכשירים כשנתיים מיום השקתם. אלא, שלמרות דבריה של היצרנית, נראה כי כן בכוונתה לעדכן את כלל מכשירי ה-M7 לגרסת האנדרואיד 5.1, כך מסר בכיר בחברה בציוץ בטוויטר לא מזמן.

מכשיר ה- HTC One mini 2 מצויד בסך קטן יותר בגודל 4.5 אינץ' וברזולוציית 720p. גם המפרט הטכני שלו נמוך מזה של ה-M8, וכולל מעבד מרובע ליבות על בסיס ערכת השבבים Snapdragon 400, זיכרון עבודה בנפח 1 ג'יגה-בייט וסוללה מעט קטנה יותר, בנפח של 2100 מילי-אמפר/שעה.