כמדי השקה של מכשיר דגל כזה או אחר, לוקח האתר iFixit את הקורבן המיועד ומפשיט אותו עד מנת לבחון את תוכנו. כעת, גם ה-M9 החדש של HTC לא חמק מהניתוח וחזר עם תוצאות מורכבות למדי. המסקנה: על עיצוב ויופי משלמים.

בדומה למכשירים אחרים, גם גוף ה-M9 עשוי כולו כמקשה אחת מה שלכאורה עשוי לקצר את תהליך פירוקו. אלא, שבפועל, המציאות שונה לגמרי. המכשיר קיבל את הציון הנמוך של 2 מתוך 10 נקודות בכל הנוגע לקלות פירוקו – הזהה לזה של מכשיר הדגל הקודם, ונקודה אחת יותר מהמכשיר הראשון בסדרה, ה-HTC One. אגב, מאז ומתמיד נחשבו מכשיריה של החברה הטיוואנית כמורכבים ביותר לתיקון על פני כל המכשירים האחרים.

ב-iFixit מציינים גם כי מלבד העובדה שהמכשיר מורכב ביותר לפירוק, ייתכן כי גם החברה שגתה בהחלטה היכן למקם את סוללת המכשיר ש"קבורה" למעשה מתחת ללוח האם – מה שקרוב לוודאי יערים קשיים על המעבדות והטכנאים השונים בהחלפתה. גם החלק המוחלף ביותר בסמארטפונים שהוא למעשה תצוגת המכשיר שעל פניו נראית כפשוטה להחלפה, זכתה ללא מעט נקודות שליליות על הגישה אליה.

HTC One M9 iFixit

מכשיר הדגל החדש של החברה הטיוואנית אינו הראשון וקרוב לוודאי שגם אינו האחרון שזוכה לנקודות שליליות על אופן פירוקו. סרטון פירוק שהועלה לרשת לא מזמן גילה כי גם מכשיר ה-Galaxy S6 החדש אמנם נגיש יותר מאשר זה של HTC אך עדיין מורכב למדי לתיקון ונדרשת מיומנות בפירוקו. ואולי, בכלל עדיף מכשיר שאמנם אינו פאר היצירה, אך קל לפירוק והרכבה?

קרא עוד:  דיווחים: כך ייראו P40 ו-P40 Pro של וואווי

 

HTC One M9

ה-HTC One M9 הוא ממשיכו של ה-M8 שהוכרז בפברואר 2015. המכשיר זוכה לעיצוב זהה אך עם שדרוג קל במפרט הכולל מסך 5 אינץ' Full HD, שבב מרובע ליבות Snapdragon 810, זיכרון עבודה 3 ג'יגה-בייט, אחסון פנימי 32 ג'יגה-בייט עם אפשרות הרחבה, מצלמה משודרגת של 20 מגה פיקסל וסוללה בהספק של 2840mAh.

למפרט המלא | Spex.co.il - השוואות מכשירים בקליק

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.