קצת פחות משנה לאחר שהכריזה על מכשיר הדגל שלה, ה-One M9, טורפת HTC את הקלפים וחושפת מכשיר פרימיום חדש.

בדומה למכשירים האחרונים, HTC One A9 מעוצב בגוף אלומיניום העשוי כולו מקשה אחת, כך שהסוללה אינה ניתנת לשליפה. גם המסך נשאר כמעט זהה ל-M9 ונאמד בגודל של 5 אינץ' ברזולוציית 1080p, מה שיקנה צפיפות של 440 פיקסלים לאינץ' בודד, כאשר על המסך מגן זכוכית הגורילה גלאס 4 למניעת שברים וסדקים.

אולי בניסיון מעט לשבור את הכלים, שואב המכשיר החדש השראה דווקא מעיצוב מכשיר האייפון, בעיקר בפינות העגולות ובשני פסי האנטנה הקיימים בגבו של המכשיר. בנוסף, בשונה משאר דגמי היצרנית, הוא מצויד בחיישן טביעת אצבע בדמות כפתור הבית המוכר ממכשירי הגלקסי השונים וכן רמקולים התומכים ב-192kHz / 24bit ו-Dolby Surround ללא BoomSound.

"HTC הינה חלוצה בתחום הסמארטפונים, הראשונה שהשיקה סמארטפון עם מערכת הפעלה אנדרואיד, הראשונה שהשיקה סמארטפון עם Windows, הראשונה שהשיקה סמארטפון 4G והראשונה שהשיקה סמארטפון במארז שכולו מתכת" אמרה שר וונג, יושבת ראש ומנכ"ל HTC. "כעת אנו מעלים את מורשת החדשנות לרמה הבאה וחושפים טלפון שונה מכל מה שיש בשוק, ה- HTC One A9 מציע עיצוב מדהים, ביצועים פנטסטיים, מאפייני תוכנה מתוחכמים ואת החופש לשלוט בחוויית השימוש של הסמארטפון."

תחת מכסה המנוע מצויד המכשיר במעבד על בסיס מערכת העל שבב Snapdragon 617 מתומן הליבות המשלב ארבע ליבות בתדר 1.2 גי'גה-הרץ וארבע נוספות בתדר 1.45 ג'יגה הרץ הפועלות בעת הרצתם של יישומים כבדים או בפעולות הדורשות כוח עיבוד מקסימלי. המכשיר למעשה יופץ בשתי גרסאות כאשר האחת כוללת זיכרון עבודה בנפח של 2 ג'יגה-בייט ויזכרון אחסון של 16 ג'יגה-בייט ואילו השנייה כוללת זיכרון עבודה בנפח 3 ג'יגה-בייט ו-32 ג'יגה נפח אחסון. כך או כך, ניתן יהיה להרחיב את זיכרון האחסון בעזרת כרטיס זיכרון סטנדרטי עד ל-2 טרה-בייט.

גם בגזרת המצלמה ביצעה HTC מקצה שיפורים נרחב: כך, המצלמה האחורית זוכה לקבל רזולוציה של 13 מגה-פיקסל ומייצב תמונה אופטי (OIS) וצילומי וידאו ברזולוציה של 1080p, ואילו מצלמת הסלפי זוכה לרזולוציה של 4 מגה-פיקסל. על מכשיר הפרימיום תהיה אחראית הסוללה בנפח 2150 מילי-אמפר/שעה, כאשר תתאפשר הטענה מהירה בעזרת טכנולוגיית ההטענה המהירה של קוואלקום. בנוסף, בדומה לשאר המכשירים קיימת תמיכה בקישוריות בלוטות' 4.1 וקישוריות WiFi וכרטיס Nano SIM.

עדכונים זריזים

למרות כי HTC נחשבת מבין היצרניות המשחררות עדכונים באופן מסודר, היא הודיעה כי תעבוד בצמוד עם גוגל לשחרור עדכונים ותיקונים באופן רציף. בזכות שיתוף הפעולה, יזכה המכשיר לעדכון תוכנה כ-14 יום לאחר מכשירי הנקסוס. אם אכן הדבר ייצא לפועל, זהו יהיה המכשיר הראשון שיזכה לעדכוני תוכנה מהירים, שאינו נכלל מסדרת המכשירים של גוגל.

המכשיר ירוץ על מערכת האנדרואיד 'מרשמלו' 6.0 החדשה ביותר בליווי ממשק ה-Sense 3 המוכר של היצרנית. הוא יושק בצבעי לבן, שחור, זהב ואדום ו מכירת המכשיר צפויה להיערך במספר מדינות ברחבי העולם בחודש הבא, בתג מחיר של כ-399 דולרים לפני מיסוי מקומי. חברת טאץ' גרופ, היבואנית הרשמית של HTC  בישראל, תתחיל לשווק את המכשיר במהלך חודש נובמבר השנה.

HTC One A9

מכשיר ה-HTC A9 מעוצב בגוף מתכתי ומצויד במסך 5 אינץ' Full HD, שבב Snapdragon 617 מתומן ליבות, זיכרון עבוד של 3 ג'יגה-בייט RAM ומצלמה 13 מגה פיקסל. הוא רץ על מערכת האנדרואיד 6.0 יחד עם ממשק Sense UI.

למפרט המלא | Spex.co.il - השוואות מכשירים בקליק

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.