השקתו של ה-HTC One החדש בשבוע שעבר, זה המכונה M8, נחשבה חידוש מרענן עבור אוהדי החברה הטיוואנית, גם בזכות ממשק המשתמש המשודרג שהוצג עם מערכת ההפעלה – ממשק ה-Sense 6.0. מנתונים שנצפו בטבלה שדלפה לרשת, ניתן להבין כי דגמי הדור הקודם של ה-HTC One, אלו שכיכבו בשוק בשנת 2013, עתידים לקבל את ממשק ה-Sense 6.0 בעדכון תוכנה שיופץ בסביבות החודשים מאי או יוני הקרובים.

אם נסתמך על אמינותו של הדיווח, מי שצפוי לקבל את הממשק החדש הם בעלי מכשיר ה-(One (M7, דגם ה-One עם הסים הכפול (M7C), ה-(One Max (T6 וה-(One mini (M4. אל משפחת ה-One עתיד להצטרף גם HTC Butterfly S בעל שם הדגם DLXP, ויקבל גם הוא את הממשק הנחשק. אגב, עוד בתחילת השנה אותו המדליף שיחרר לרשת את מפת הדרכים של HTC לשנת 2014, אך זו לא כללה נתונים לגבי כלל המכשירים שציינו.

Sense 6 BlinkFeedנכון לעכשיו, גרסת התוכנה העדכנית ביותר עבור דגמי דור ה-HTC One הקודם, מורכבת ממערכת ההפעלה אנדרואיד בגרסת 4.4.2 וממשק המשתמש Sense 5.5. כאמור, רק דגם ה-M8 שהושק בשבוע שעבר, קיבל את ממשק ה-Sense 6.0. ממשק זה כולל שיפורים רבים, ביניהם: מענה אוטומטי לשיחה בעת קירוב המכשיר לאוזן, פתיחת המכשיר מנעילה בהקשה כפולה על המסך ומחוות מגע נוספות.

מלבד דיווחים על הפצת ממשק ה-Sense 6.0, התקבלו דיווחים אחרים גם על הפצתה הקרובה של גרסת האנדרואיד 4.4.3, בתחילה עבור מכשירי ה-Nexus 5 וה-Nexus 7. ליבת הגרסה החדשה כוללת תיקוני באגים רבים וניהול חכם יותר של צריכת החשמל, ומועד סופי לגבי שחרורה – טרם נמסר. מתי היא עתידה להגיע ל-HTC? האם יש בכך השפעה על הדיווח האחרון בדבר לוחות הזמנים של הפצת ממשק ה-Sense 6.0? נצטרך להמתין לדיווחים רשמיים מהיצרנית הטיוואנית.

ובסבך כל השמועות מצאנו דיווח רשמי אחד, כזה שיאהבו במיוחד אוהדי הממשק הבסיסי של גוגל. עוד בשבוע שעבר הכריזה HTC כי תשיק גרסת אנדרואיד נקייה (Google Play Edition) עבור ה-M8. אתמול (ב') שחררה החברה  את קוד המקור של הקרנל, ליבת מערכת ההפעלה. אמנם הקוד יעניין בעיקר מפתחי אפליקציות שמעוניינים להתאים את היישומים שהם מפתחים עבור מערכת ההפעלה של המכשיר, ובכל זאת תוכלו למצוא אותו כאן.

תמונה: Kārlis Dambrāns cc flickr

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.