הטאבלט החדש של גוגל (Google), הנקסוס 9 (Nexus 9), הושק לא מכבר והפעם נבחרה HTC לעמוד מאחורי ייצורו, שכידוע חברה מוכרת ברמת האיכות הגבוהה שלה. הטאבלט מגיע עם גם אנדרואיד לוליפופ (Android Lollipop) ותג מחיר לא זול של 399 דולרים, אך מה מסתתר מתחת לכל המעטפת?

את התשובה, כמו תמיד, מספק האתר iFixit, האתר הכי מוכר בתחום שבכל פעם שמגיע מכשיר משמעותי לשוק, צוות הפירוק המיוחד שלהם בחון את המכשיר, מפרק אותו לגורמים כדי להעריך עד כמה יהיה קל לתקנו. מלבד מכשירי אפל השונים, סמסונג ואחרים, גם HTC בין "הקורבנות" ולכן הנקסוס 9 לא שונה מהאחרים.

ובכן, כיאה לכל מכשיר של HTC, מתחת למסך (שכמעט בלי אפשרי לפתוח אותו מבלי לנתק את המצלמה) מסתתרים לא מעט רכיבים והסוללה שכולם מודבקים באמצעות דבק וסרט הדבקה (tape), מה שמקשה מאוד על פירוקו של המכשיר, שלא לדבר על הרכבתו בחזרה. דברים דביקים במכשירי HTC זה לא דבר חדש, וה-One M7 וה-One M8 ועוד מספר גדול של מכשירי עבר קשים מאוד לתיקון.

מלבד זאת, iFixit אישרו כי שבב ה-64 ביט NVIDIA Tegra K1 ביחד עם סוללה בנפח של 6700mAh מריצים את הטאבלט. רכיבי ה-RAM מיוצרים ע"י Elpida/Micron בעוד כשרכיב הזיכרון eMMC NAND מיוצר ע"י סמסונג (Samsung). צפו בפירוק המלא בהמשך.